Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej zaprasza wszystkich Księży oraz Katechetów świeckich i zakonnych do udziału w Archidiecezjalnym Dniu Katechetycznym, który odbędzie się w sobotę 2 września 2017 o godz. 9.00. Tematem wykładu i warsztatów będzie przygotowanie młodzieży naszej Archidiecezji do sakramentu bierzmowania. Pobierz: szczegółowy program.pdf. Przypominamy PT. Katechetom o obowiązku uczestnictwa w konferencji.

Podczas 375. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w Warszawie, w dniach 13-14 marca 2017, zostały zatwierdzone "Wskazania Konferencji Episkopatu Polski dotyczące przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania". Tekst dokumentu znajdziemy na stronie Komisji Wychowania Katolickiego KEP. Zob. tutaj. Szczegółowe wytyczne w tym zakresie obowiązujące w Archidiecezji Białostockiej zostaną opracowane w niedalekiej przyszłości.

W związku z przeprowadzaną w Polsce reformą oświaty i wątpliwościami dotyczącymi obowiązywania aktualnej „Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” Wydział Katechetyczny informuje, że Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski podjęła stosowną uchwałę w tej sprawie. Pobierz: uchwała.pdf.

Już po raz dziewiąty zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Myśli Jana Pawła II”. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi: TOTUS TUUS – MARYJNY PAPIEŻ JAN PAWEŁ II. Od strony merytorycznej za Olimpiadę odpowiada w tym roku Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Białymstoku, a koordynatorami są: Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce oraz Zespół Szkół w Sokółce. Regulamin, harmonogram oraz pliki do pobrania na stronie koordynatora lub kuratorium.

Decyzją Komitetu Głównego XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej "Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez miłosiernego Ojca" uległ zmianie termin zawodów I stopnia (etap szkolny). Aktualny harmonogram: zawody I stopnia - w szkołach w dniu 07.12.2016, godz. 10.00; zawody II stopnia - w diecezjach w dniu 12.01.2017; zawody III stopnia - w Lublinie w dniach 23-25.03.2017. Szczegóły na stronie: http://www.otk.pl.

Zapraszamy do udziału w konferencji dla nauczycieli, katechetów i rodziców, której tematem jest 10. punkt ABC Społecznej Krucjaty Miłości Stefana Kardynała Wyszyńskiego: „Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół”. Konferencja odbędzie się 17 października 2016 o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej Nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku, ul. Armii Krajowej 32. Program konferencji: pobierz.doc.

Bóg zapłać wszystkim uczestnikom pielgrzymki katechetów do Gniezna i Lichenia za wspólne pielgrzymowanie. Relacja wideo i fotograficzna z Gniezna na stronie internetowej gospodarzy. Zobacz: tutaj. Homilia Księdza Prymasa: tutaj.

Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży zaprasza na Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę. Odbędzie się ona w piątek 14 października 2016. Tegoroczna pielgrzymka będzie przebiegać pod hasłem: "Błogosławieni miłosierni". Celem pielgrzymki jest modlitwa o dobre rozeznanie drogi życiowej, zawierzenie Maryi czasu przygotowania się do egzaminu dojrzałości oraz pozytywne jego zdanie. Prosimy PT. Katechetów o włączenie się w pielgrzymkę. Do pobrania: szczegółowe informacje.doc oraz plakat.jpg.

W dniach 11-17 września 2016 roku będziemy przeżywać w Polsce VI Tydzień Wychowania będący wspólną inicjatywą Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Tegoroczny Tydzień Wychowania odbędzie się pod hasłem "Miłosierni jak Ojciec". Z tej okazji 14 września 2016 roku (środa) o godz. 10.00 w białostockiej Katedrze Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski odprawi Mszę świętą dla uczniów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych naszej Archidiecezji. Po Mszy świętej przewidziany jest 15-minutowy koncert chórów, które uczestniczą w programie Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska. Materiały do pobrania: tutaj

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej zaprasza wszystkich Księży oraz Katechetów świeckich i zakonnych naszej Archidiecezji do udziału w Archidiecezjalnym Dniu Katechetycznym, który odbędzie się w sobotę 27 sierpnia 2016. W programie: godz. 9.00 - Msza Święta w białostockiej Katedrze pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego; godz. 10.00 - Konferencja w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1a. Szczegółowy program: >>pobierz.pdf.

Z dniem 1 września 2016 roku wchodzi w życie nowe Porozumienie pomiędzy Konferencją Episkopatu Polski oraz Ministrem Edukacji Narodowej w sprawie kwalifikacji zawodowych wymaganych od nauczycieli religii. Komunikat i treść Porozumienia: pobierz.pdf lub zob. na stronie Komisji Wychowania Katolickiego KEP.

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB