Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  

Wydział Katechetyczny zaprasza na Plenarne Spotkanie Katechetów Świeckich i Zakonnych, które odbędzie się w sobotę 18 czerwca 2016. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią poprzedzoną obrzędem przejścia przez Drzwi Miłosierdzia w bazylice katedralnej w Białymstoku o godz. 9.30. W związku z powyższym organizatorzy proszą o zgromadzenie się na liturgię przed katedrą. Dalsza część spotkania przebiegać będzie w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym. Planowane zakończenie o godz. 12.30. 

W tym tygodniu odbywają się centralne obchody 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Z tej okazji zachęcamy katechetów do przeprowadzenia katechez okolicznościowych. Na stronie naszego Wydziału w zakładce >>Pomoce >>Konspekty znajdziemy propozycję konspektu wraz z materiałami pomocniczymi do takiej katechezy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W III Niedzielę Wielkanocną 10.04.2016 rozpoczął się VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Temat tegorocznego Tygodnia Biblijnego - „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa” (por. Dz 19,5) - nawiązuje do przeżywanego roku duszpasterskiego: "Chrzest - nowe życie w Chrystusie". Tydzień Biblijny ma między innymi zachęcić do częstszej lektury Pisma Świętego. Więcej informacji i materiały do pobrania na stronie internetowej Dzieła Biblijnego

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej zaprasza na cykl spotkań katechetycznych dla dorosłych pt. "Błogosławieństwa". Spotkania odbywać się będą w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej im. Bł. Michała Sopoćki przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku w soboty 9 i 23 kwietnia oraz 7, 14 i 21 maja 2016 w godz. 9.00-12.00. Zgłoszenia przyjmowane są w Wydziale Katechetycznym lub drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Do pobrania plakat >> pobierz.pdf.

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku zaprasza młodzież gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na konferencję popularno-naukową pt. „Do źródeł Polski. 1050 lat od Chrztu Polski - 1050 lat dziejów Narodu i Państwa Polskiego”, która odbędzie się 7 kwietnia 2016 o godz. 10.00. Szczegółowy program konferencji oraz dane kontaktowe w załączniku >> pobierz.pdf.

W sobotę 2 kwietnia 2016 o godz. 10.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A odbędzie się doroczny Zjazd Paschalny. W programie Zjazdu dwa wystąpienia: Abp Józef Górzyński - "Szanse i niebezpieczeństwa liturgii dziś"; ks. prof. dr hab. Andrzej Filaber - "Duch muzyki liturgicznej".

Dnia 3 kwietnia 2016 zakończy się akcja "Poczta Miłosierdzia". Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Wydział Katechetyczny składają wyrazy serdecznego podziękowania Katechetom, którzy włączyli się w pomoc naszym Braciom i Siostrom cierpiącym dla imienia Jezusa Chrystusa. Prosimy Katechetów, którzy przeprowadzili akcję w swojej szkole, o wydelegowanie przedstawiciela szkoły, który dostarczy skrzynkę 3 kwietnia do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku na Mszę świętą o godz. 15.00, podczas której skrzynki zostaną przyniesione do ołtarza w uroczystej procesji.

W dniach 18-20 marca 2016 roku odbędą się w naszej Archidiecezji kolejne Diecezjalne Dni Młodzieży. W kontekście zbliżającego się lipcowego spotkania młodych z papieżem Franciszkiem w Krakowie, organizatorzy DDM przygotowali bogaty program, zaprosili gości z Polski i proponują wspólną modlitwę rodzinom, które będą gościć pielgrzymów w swoich domach. Prosimy wszystkich Katechetów o aktywne włączenie się w organizację i przebieg tych wydarzeń. Zachęcamy również do udziału w IV edycji konkursu "Festiwal Palm". Szczegóły w załącznikach: list Koordynatora Przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Białostockiej ze szczegółowym programem DDM >>pobierz.docx; karta zgłoszenia i regulamin "Festiwalu Palm" >>pobierz.pdf; plakat DDM >>pobierz.jpg.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą filmową ("Apostoł" i "Zakazany Bóg") dla grup zorganizowanych na czas szkolnych rekolekcji wielkopostnych. Oferta obowiązuje w dniach 22 lutego – 19 marca 2016. Szczegóły i dane kontaktowe: pobierz.doc.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Białostockiej i Wydział Katechetyczny zachęcają do udziału w wielkopostnej akcji „Poczta Miłosierdzia”. Prosimy uczniów o napisanie krótkiego listu do prześladowanych chrześcijan. Najmłodsze dzieci mogą wykonać rysunek. Listy w niezaklejonych kopertach wrzucamy do specjalnej skrzynki. Na kopercie zaznaczamy w jakim języku został napisany list (polski, angielski, hiszpański, francuski). Szkoły, które się zgłoszą do akcji, otrzymują specjalną skrzynkę pocztową, która przez cały Wieki Post będzie stała w szkole. Skrzynki można już odbierać w Wydziale Katechetycznym w godzinach pracy Sekretariatu. Więcej informacji o akcji: pobierz.docx. Książeczka z materiałami do homilii i katechez: pobierz.pdf.

Wszystkich zainteresowanych skautingiem i zaangażowaniem na rzecz dzieci i młodzieży zapraszamy na jednodniowe bezpłatne szkolenie na temat Skautów Europy. Nie jest wymagane doświadczenie w harcerstwie. Szkolenie odbędzie się w sobotę 13 lutego 2016 o godz. 10.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku. Spotkanie poprowadzi Błażej Marzoch. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: pobierz.pdf.

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB