Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  
sdm_p2p Katecheta sdm2015
preload image preload image

W sobotę 2 kwietnia 2016 o godz. 10.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A odbędzie się doroczny Zjazd Paschalny. W programie Zjazdu dwa wystąpienia: Abp Józef Górzyński - "Szanse i niebezpieczeństwa liturgii dziś"; ks. prof. dr hab. Andrzej Filaber - "Duch muzyki liturgicznej".

Dnia 3 kwietnia 2016 zakończy się akcja "Poczta Miłosierdzia". Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Wydział Katechetyczny składają wyrazy serdecznego podziękowania Katechetom, którzy włączyli się w pomoc naszym Braciom i Siostrom cierpiącym dla imienia Jezusa Chrystusa. Prosimy Katechetów, którzy przeprowadzili akcję w swojej szkole, o wydelegowanie przedstawiciela szkoły, który dostarczy skrzynkę 3 kwietnia do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku na Mszę świętą o godz. 15.00, podczas której skrzynki zostaną przyniesione do ołtarza w uroczystej procesji.

W dniach 18-20 marca 2016 roku odbędą się w naszej Archidiecezji kolejne Diecezjalne Dni Młodzieży. W kontekście zbliżającego się lipcowego spotkania młodych z papieżem Franciszkiem w Krakowie, organizatorzy DDM przygotowali bogaty program, zaprosili gości z Polski i proponują wspólną modlitwę rodzinom, które będą gościć pielgrzymów w swoich domach. Prosimy wszystkich Katechetów o aktywne włączenie się w organizację i przebieg tych wydarzeń. Zachęcamy również do udziału w IV edycji konkursu "Festiwal Palm". Szczegóły w załącznikach: list Koordynatora Przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Białostockiej ze szczegółowym programem DDM >>pobierz.docx; karta zgłoszenia i regulamin "Festiwalu Palm" >>pobierz.pdf; plakat DDM >>pobierz.jpg.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą filmową ("Apostoł" i "Zakazany Bóg") dla grup zorganizowanych na czas szkolnych rekolekcji wielkopostnych. Oferta obowiązuje w dniach 22 lutego – 19 marca 2016. Szczegóły i dane kontaktowe: pobierz.doc.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Białostockiej i Wydział Katechetyczny zachęcają do udziału w wielkopostnej akcji „Poczta Miłosierdzia”. Prosimy uczniów o napisanie krótkiego listu do prześladowanych chrześcijan. Najmłodsze dzieci mogą wykonać rysunek. Listy w niezaklejonych kopertach wrzucamy do specjalnej skrzynki. Na kopercie zaznaczamy w jakim języku został napisany list (polski, angielski, hiszpański, francuski). Szkoły, które się zgłoszą do akcji, otrzymują specjalną skrzynkę pocztową, która przez cały Wieki Post będzie stała w szkole. Skrzynki można już odbierać w Wydziale Katechetycznym w godzinach pracy Sekretariatu. Więcej informacji o akcji: pobierz.docx. Książeczka z materiałami do homilii i katechez: pobierz.pdf.

Wszystkich zainteresowanych skautingiem i zaangażowaniem na rzecz dzieci i młodzieży zapraszamy na jednodniowe bezpłatne szkolenie na temat Skautów Europy. Nie jest wymagane doświadczenie w harcerstwie. Szkolenie odbędzie się w sobotę 13 lutego 2016 o godz. 10.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku. Spotkanie poprowadzi Błażej Marzoch. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: pobierz.pdf.

Nad ranem 27 stycznia 2016 zmarł Ks. prof. dr hab. Roman Murawski SDB. Był jedną z najbardziej znaczących postaci polskiej katechetyki okresu posoborowego. Zainteresowania badawcze Księdza Profesora koncentrowały się głównie wokół historii katechezy, katechetyki fundamentalnej oraz katechezy młodzieżowej. Ksiądz Profesor jest autorem licznych publikacji oraz pełnił szereg odpowiedzialnych funkcji na polu nauki. Jego pogrzeb odbędzie się 3 lutego 2016 o godzinie 10.00 w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej 53 w Warszawie. Polecajmy zmarłego Księdza Profesora Miłosierdziu Bożemu. Requiescat in pace...

Święty Wojciech Dom Medialny zaprasza do wzięcia udziału w konkursie. Warunkiem jest zakup minimum 1 egzemplarza książki „Jezus” Wydawnictwa Święty Wojciech i ułożenie jednozdaniowego hasła reklamowego promującego książkę. W konkursie można wygrać pielgrzymkę do Ziemi Świętej lub 1 z 50-ciu kompletów 4-tomowego Pisma Świętego. Do pobrania: regulamin.docx oraz informacje o książce.docx.

Archidiecezja Białostocka i Katedra Teologii Katolickiej Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają księży, siostry zakonne i katechetów świeckich na konferencję naukową (Zjazd Kolędowy), poświęconą tematyce Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski w aspekcie Miłosierdzia Bożego, która odbędzie się 9 stycznia 2016 r. o godz. 10.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1 a.
Program konferencji:
Bp dr hab. Henryk Ciereszko – Chrzest Polski jako przejaw Miłosierdzia Bożego
Prof. dr hab. Piotr Jaroszyński KUL – Chrzest Polski drogą Polaków

W imieniu redakcji zapraszamy do prenumeraty „Katechety”. Pismo adresowane jest do wychowawców katolickich, a więc do rodziców, nauczycieli i duszpasterzy. W 2016 roku „Katecheta” będzie wydawany jako kwartalnik – w zwiększonej objętości. „Katecheta” pragnie kontynuować dobre tradycje, tworząc współczesną pedagogikę katolicką. Daje okazję do wymiany doświadczeń katechetycznych, wspiera katechetów, prezentuje treści dotyczące formacji wychowawców i relacje z najnowszych badań. Czasopismo chce inspirować, motywować i ubogacać posługę wychowawców. Osoby zainteresowane prenumeratą w promocyjnej cenie 88,20 zł proszone są o informację zwrotną do Wydziału Katechetycznego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  z podaniem następujących danych: imię, nazwisko, adres pocztowy i adres mailowy do dnia 14 stycznia 2016. Warto zobaczyć: strona internetowa "Katechety" i numery archiwalne pisma.

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej po raz kolejny organizuje cotygodniowe spotkania biblijne dla dorosłych prowadzone metodą "Mess'AJE". Cykl środowych katechez rozpocznie się 25 listopada 2015 i potrwa do 17 lutego 2016. Spotkania odbywać się będą w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej im. bł. Michała Sopoćki przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku, w godzinach 19.00-20.30. Więcej informacji pod numerem telefonu: (85) 665 24 08 lub (85) 665 24 09; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Do pobrania plakat.pdf.

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB