Spotkanie dyrektorów wydziałów katechetycznych

W dniach od 4 do 6 czerwca 2019 r. w Międzywodziu (Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska) odbyło się ogólnopolskie spotkanie dyrektorów wydziałów katechetycznych. Dyrektorzy wysłuchali m.in. referatów ks. dra Roberta Kaczmarka „Typy programów przygotowujących do bierzmowania” oraz ks. dra Kazimierza Półtoraka „Duszpasterstwo w czasach przemian. Młodzież. Sakrament bierzmowania”, a także komunikatów Komisji Wychowania Katolickiego KEP, Biura Programowania Katechezy i wydawnictw. Był czas na wspólną modlitwę, dyskusję, wymianę doświadczeń, rozmowy z przedstawicielami miejscowego Kuratorium Oświaty i zwiedzanie.

Spotkanie Plenarne Katechetów

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Plenarne Katechetów Świeckich i Zakonnych, które odbędzie się w sobotę 15 czerwca 2019 roku w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie.

Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 10.00, zakończenie - przed godz. 13.00.

W programie: Eucharystia, modlitwa przy Krzyżu Katechetów, sprawy bieżące, spotkanie przy ognisku.

Prosimy o zabranie własnego prowiantu.

Koncert Uwielbienia "Bogu Dźwięki"

Zapraszamy na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki, który odbędzie się w niedzielę 9 czerwca 2019 o godz. 20.30 przed Katedrą białostocką. Koncert wykonany na żywo ze 100 osobowym chórem oprawiony będzie obrazem na żywo sypanym piaskiem do każdego z utworów. Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie www.bogudzwieki.archibial.pl.

Zaproszenie na spotkania biblijne

Stowarzyszenie Mess'AJE Polska, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej oraz Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej im. bł. Michała Sopoćki w Białymstoku zapraszają wszystkich chętnych dorosłych na spotkanie biblijne pt. "Debora" w środę 12 czerwca 2019 w godz. 19.00-20.30. Kurs animatora biblijnej katechezy dorosłych odbędzie się w dniach 13, 14, 15 oraz 20, 21, 22 września 2019. Spotkania odbywają się w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku (wejście od parkingu).

"Kontrowersje w katechezie"

W dniu 15 maja 2019 w UKSW w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Katechetyczna pt. "Kontrowersje w katechezie", która spotkała się z pozytywnym odbiorem licznie przybyłych słuchaczy. Organizatorzy konferencji udostępnili nagrania wystąpień: Czy religia potrzebuje metafizyki?; Jak „nie uczyć” o innych religiach w katechezie?; Na kogo głosowałby Bóg? O polityce na lekcjach religii; Biblijne problemy w katechezie; Trudności komunikacyjne w katechezie; Tematyka seksualna w katechezie. Zachęcamy do wysłuchania referatów.
Wystąpienia w ramach I sesji: kliknij i posłuchaj.
Wystąpienia w ramach II sesji: kliknij i posłuchaj.

"Dar na stulecie"

18 maja 2019, w 99. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, ruszył ogólnopolski projekt "Dar na stulecie". Ideą akcji jest wyzwolenie dobra, które zasiał w nas Jan Paweł II przez lata swojego pontyfikatu. Zapraszamy katechetów, nauczycieli, wychowawców, rodziców oraz dzieci i młodzież do włączenia się w tę akcję.

Szczegółowe informacje na stronie: www.darna100.pl.

XI Tydzień Biblijny

W dniach 5-11 maja 2019 roku w Kościele w Polsce przeżywamy XI Tydzień Biblijny pod hasłem: "Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego" (1 P 1, 12). Tydzień Biblijny otwiera Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tegorocznym Tygodniu Biblijnym proponowane jest głębsze zapoznanie się z Ewangelią św. Jana. 

Materiały do katechez oraz inne materiały pomocnicze ułatwiające przeprowadzenie Tygodnia Biblijnego i Narodowego Czytania Pisma Świętego w kościołach i w szkołach trafiły do każdej parafii.

Więcej informacji na stronie www.biblista.pl.

Rekolekcje w Różanymstoku

W dniach 1-2 maja 2019 w Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku organizowane są rekolekcje dla Katechetów. Rekolekcje rozpoczynają się w środę 1 maja o godzinie 10.30. Kończą się we czwartek 2 maja o godzinie 18.00. Szczegółowy program zostanie podany w dniu rozpoczęcia rekolekcji. Koszt udziału w rekolekcjach wynosi 100 zł od osoby. Istnieje możliwość noclegu. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia wyłącznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wizytator odpowiedzialny: ks. Adam Wtulich SDB. Zapraszamy.