Zjazd Kolędowy - 5 stycznia 2019

W imieniu Księdza Arcybiskupa Metropolity zapraszamy PT. Katechetów na Zjazd Kolędowy, który odbędzie się 5 stycznia 2019 roku o godz. 10.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej. Tegoroczny Zjazd poświęcony będzie tematyce związanej z aktualnym rokiem duszpasterskim, ukierunkowanym na świadectwo i misję ewangelizacyjną w mocy Ducha Świętego.
W programie: otwarcie wystawy Przez twórczość bliżej Stwórcy oraz wykłady: Posłani w mocy Ducha Świętego – Bp dr Marek Solarczyk; Zaangażowani w Duchu Świętym w życiu wspólnoty parafialnej – Ks. dr Krzysztof Gąsecki.

Boże Narodzenie 2018

Świadomi Daru, jakim są dla nas narodziny Zbawiciela Jezusa Chrystusa, przynoszącego nowe życie i miłość, w duchu wdzięczności, z żywą wiarą i radością przeżywajmy tegoroczne Święta.
W mocy Bożego Ducha sami stawajmy się darem dla innych, dzieląc się chlebem i miłością z naszymi bliskimi i z tymi wszystkimi, których Bóg stawia na drodze naszego życia. Niech światło Boga obecnego pośród nas rozświetli wszelkie ciemności i pozwoli z nadzieją kroczyć przez życie.
Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego!

Przegląd Kolęd i Pastorałek "Kolęda z Gwiazdą"

Fundacja Spe Salvi zaprasza do wzięcia udziału w XIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Kolęda z Gwiazdą", który odbędzie się 12 stycznia 2019 r. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej. Przegląd zakończy się koncertem Kolęd w wykonaniu Gabrieli Gąsior z zespołem Holy Noiz.

Regulamin: kliknij i pobierz. Karta zgłoszenia: kliknij i pobierz.

Zmarł o. prof. Andrzej Potocki OP

W środę 19 grudnia 2018 r., w klasztorze na Służewie, zmarł po ciężkiej chorobie o. prof. Andrzej Potocki, dominikanin. Miał 71 lat. Człowiek wielkiego serca, socjolog, pastoralista i katechetyk, członek wielu towarzystw naukowych, w tym Stowarzyszenia Katechetyków Polskich. Odznaczony m.in. nagrodą “Bene Merenti” przez Polskie Towarzystwo Teologiczne. Chętnie dzielił się z nami swoją wiedzą, mądrością i doświadczeniem. Pozostawił po sobie wiele cennych publikacji. Requiescat in pace... Więcej na stronie dominikanów. Kliknij i zobacz.

Wystawa poświęcona 100. rocznicy powstania KUL

W związku z przypadającą w 2018 roku 100. rocznicą powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, zapraszamy katechetów z uczniami oraz wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy poświęconej temu wydarzeniu. Wystawa jest źródłem wiedzy o dziejach Uczelni, dla absolwentów okazją do wspomnień, a dla młodzieży może okazać się inspiracją w wyborze studiów. Wystawa będzie czynna do końca lutego 2019 roku w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku, ul. Warszawska 48. Zapraszamy w godzinach pracy Archiwum lub w innym, indywidualnie ustalonym terminie (grupy zorganizowane). Kontakt: strona www lub facebook.

Spotkanie katechetów szkół średnich

Serdecznie zapraszamy katechetów szkół średnich na spotkanie na temat: „Katecheza w szkołach ponadpodstawowych w świetle nowej Podstawy programowej”, które odbędzie się w dniu 27 listopada 2018 roku o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej Nr 12 w Białymstoku, ul. Komisji Edukacji Narodowej 1, w sali G 319.

Więcej informacji u doradcy metodycznego mgr Urszuli Zagan.

Zaproszenie na spotkanie: kliknij i pobierz.

 

Katechezy biblijne "Ewangelia dzieciństwa według św. Łukasza"

Wydział Katechetyczny zaprasza osoby dorosłe na cykl katechez biblijnych pod hasłem "Ewangelia dzieciństwa wg św. Łukasza". Zajęcia z zastosowaniem multimediów stanowią dobrą pomoc do poznawania i medytowania Tajemnicy Wcielenia w kontekście całych dziejów zbawczych.

Spotkania odbywają się w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej im. Bł. Michała Sopoćki przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku w środy 21, 28 listopada 5, 12, 19 grudnia 2018 oraz 9 stycznia 2019 w godz. 18.00-20.30. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 85/665 24 08 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00). Zob. także: "KATECHEZA DOROSŁYCH".

Konferencja „Szkoła i Kościół w procesie rozwoju edukacji w Białymstoku...”

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej oraz Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku zapraszają na konferencję „Szkoła i Kościół w procesie rozwoju edukacji w Białymstoku przez 100 lat niepodległej Polski 1918-2018”, która odbędzie się we wtorek 27 listopada 2018 roku o godz. 11.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A. Adresatami konferencji są dyrektorzy, nauczyciele, dzieci i młodzież szkół Miasta Białegostoku oraz wszyscy zainteresowani lokalną historią. Prelegenci: ks. Adam Szot - „Szkolnictwo polskie na Białostocczyźnie u progu niepodległości 1915-1919”; Jan Dworakowski - „Z dziejów polskiej szkoły w środowisku białostockim w XX wieku”. Oprawa artystyczna: nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Białymstoku. Zakończenie konferencji - godz. 13.00. Zaproszenie na konferencję: kliknij i pobierz.