Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  
sdm_p2p Katecheta sdm2015
preload image preload image

W dniach 19 IV - 25 IV 2015 r. obchodzimy VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny odbywający się pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Materiały katechetyczno-duszpasterskie do pobrania tutaj.pdf lub na stronie Dzieła Biblijnego.

Zapraszamy na kolejne bezpłatne warsztaty dla katechetów (i nauczycieli) o praktycznym zastosowaniu systemu uprzedzającego św. Jana Bosko pt. "Wychowanie jest sprawą serca". Prowadzi Rafał Kondraciuk - 27 kwietnia o godz. 17:00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" przy ul. Przygodnej 14 lok. U4 (róg ul. Słonimskiej i Przygodnej). Zgłoszenia przyjmujemy do 23.04.2015 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

W dniach 12-14 kwietnia 2015 r. będzie gościć w Białymstoku p. Anna Golędzinowska - była modelka, aktorka i prezenterka telewizyjna, autorka książek "Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki" oraz "Z ciemności do światła. Jak żyć w czystości serca". Podczas zaplanowanych spotkań p. Anna opowie o swoim nawróceniu i o Ruchu Czystych Serc. Spotkania będą miały miejsce w kilku białostockich szkołach i w parafiach. Zapraszamy na spotkania otwarte:
1. Parafia pw. NMP Królowej Rodzin w Białymstoku: niedziela 12.04.2015, Msze św. o godz. 9.00 i 10.30.
2. Duszpasterstwo akademickie przy parafii katedralnej w Białymstoku: niedziela 12.04.2015, Msza św. o godz. 19.30.
3. Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne, ul. Kościelna 1A w Białymstoku: wtorek 14.04.2015, godz. 10.45.

W dniach 17-19 kwietnia 2015 r. w domu rekolekcyjnym przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku odbędą się rekolekcje stacjonarne dla katechetów. Rekolekcje poprowadzi ksiądz Mirosław Stankiewicz, wizytator Dekanatu Białystok-Białostoczek. Rozpoczęcie w piątek 17 kwietnia o godz. 17.00. Zakończenie w niedzielę 19 kwietnia obiadem, ok. godz. 14.00. Kontakt z organizatorami: p. Dorota Jurguć - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; ks. Mirosław Stankiewicz - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

W sobotę 11 kwietnia 2015 roku o godz. 10.00 odbędzie się coroczny Zjazd Paschalny księży i katechetów naszej Archidiecezji. Spotkanie będzie miało miejsce w nowym Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku. Przypominam, że wszyscy katecheci są zobowiązani do udziału w w/w spotkaniu.

Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej zaprasza katechetów z klasami na wystawę „Wymaluj obraz z podpisem - Jezu ufam Tobie”. Wystawa opisuje i przedstawia najbardziej znane wizerunki Jezusa Miłosiernego: obraz z Wilna, Krakowa oraz obrazy namalowane z polecenia ks. Michała Sopoćki znajdujące się obecnie w Kaliszu, w białostockiej Archikatedrze, Domu Arcybiskupów Białostockich oraz w Kolegiacie Sokólskiej. Ich historia i cześć, którą są otaczane, stanowi żywy element kultu Miłosierdzia Bożego w Polsce i na świecie. Zwiedzający wystawę mogą się również zapoznać z multimedialną prezentacją przedstawiającą wizerunki Jezusa Miłosiernego na świecie. Adres: ul. Kościelna 1A, 15-087 Białystok; tel. 85 665 24 95.

Fundacja Spe Salvi oraz Duszpasterstwo Akademickie Białystok zapraszają na akustyczny koncert zespołu 2Tm2,3, który odbędzie się 16 kwietnia 2015 roku o godz. 20.00 w hali Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3. Bilety w cenie 25 zł. do nabycia w Księgarni św. Jerzego w Białymstoku, przy ul. Kościelnej 1.

Na ekranach kin wyświetlany jest film pt. „Piąte: nie odchodź” według scenariusza Wojciecha Lepianki i w reżyserii Katarzyny Jungowskiej. Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski poleca ten film duszpasterzom i katechetom, jako wprowadzenie do podejmowanych podczas katechezy tematów związanych z życiem człowieka – jego wiarą oraz relacjami budowanymi w rodzinie. Zachęcamy również, aby projekcji filmu towarzyszyła stosowna katecheza i pogłębiona refleksja nad jego przesłaniem.

Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia organizuje Apel pamięci o św. Janie Pawle II dla uczniów i harcerzy miasta Białegostoku.Spotkanie odbędzie się w Wielką Środę, tj. 1 kwietnia 2015 r. o godz. 12.00, przy pomniku św. Jana Pawła II (przed białostocką Katedrą).

Drodzy Katecheci!
Otrzymaliśmy konspekty katechez wprowadzających w tematykę Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 r. oraz przygotowujących do Peregrynacji Symboli ŚDM w naszej Archidiecezji w dniach 27.06-11.07.2015 r. Po materiały katechetyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych (w formie elektronicznej) można się zgłaszać do Wydziału Katechetycznego. Zachęcamy i prosimy o uwrażliwianie naszych katechizowanych na problematykę ŚDM. Więcej informacji na oficjalnej stronie ŚDM oraz na stronie duszpasterstwa młodzieży ŚDM naszej Archidiecezji.

W tym roku odbędzie się już XII edycja Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego. W ramach przedsięwzięcia - obok koncertów, spotkań edukacyjnych i wystaw - odbędą się m. in.: konkurs na pieśń wielkanocną (11.04.2015) i pocztówkę wielkanocną (prace przyjmujemy od 09.03.2015). Uroczysty koncert galowy połączony z wręczeniem nagród odbędzie się w sobotę 11.04.2015 o godz. 17.00 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku. Gość Specjalny: Harcerski Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Płocka. Szczegóły konkursów oraz karty zgłoszeń na www.trojanowscy.pl. Konkurs na pieśń wielkanocną: zob. tutaj. Konkurs na pocztówkę wielkanocną: zob. tutaj.

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB