Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  

Ks. Adam Wtulich SDB - szkolny wizytator dekanalny Dekanatu Dąbrowa Białostocka i proboszcz parafii pw. Ofiarowania NMP w Różanymstoku zaprasza katechetów do udziału w rekolekcjach w Różanymstoku w dniach 5-6 czerwca 2015 r. Kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

X Liceum Ogólnokształcące zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i uczniów klasy III gimnazjum na Forum Młodych pod hasłem "Życie konsekrowane w świecie coli i smartfonów". Forum odbędzie się w dniu 22 maja 2015 r. w Gimnazjum Zgromadzenia Sióstr Misjonarek świętej Rodziny przy ul. Mickiewicza 34 w Białymstoku w godz. 10.00-13.30. Szczegóły w załączniku.docx.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej Białostockiej, Rzymskokatolicką Parafią Świętej Rodziny i Zespołem Szkół Społecznych STO w Białymstoku zapraszają w dniu 18 maja 2015 r. na X Papieskie Forum Młodych pod hasłem "A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas" (J 1,14). Program uroczystości do pobrania tutaj.docx.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w sesji katechetycznej i spotkaniu z twórcami biblijnej katechezy dorosłych Mess’AJE pod hasłem: „Cztery progi wiary w biblijnej katechezie dorosłych”. Konferencja odbędzie się w ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w dniu 19 maja 2015 r. w godz. 9.00-16.30 w Białymstoku. Program sesji i dane kontaktowe do pobrania tutaj.pdf.

Wykłady ks. prof. dr. hab. Bogumiła Gacka z cyklu „Personalizm a edukacja”:

-12.05.2015: „Na czym polega wychowanie personalistyczne?” - Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku, ul. Ciepła 40. Wykład poranny dla Dyrektorów szkół rozpocznie się o godz. 11.00, zaś wykład popołudniowy dla Nauczycieli o godz. 14.00.

-26.05.2015: „Personalizm chrześcijański św. Jana Pawła II”.

-9.06.2015: „Wpływ osób świętych na kształtowanie się systemu wartości w Europie”.

Zachęcamy do wzięcia udziału w III Pielgrzymce Bierzmowanych do Suchowoli, która odbędzie się w sobotę 16 maja 2015 r. Szczegółowy plan spotkania i informacje na temat zgłaszania grup do pobrania tutaj.doc.

Dekanalny dzień skupienia katechetów z dekanatu Mońki i dekanatu Knyszyn odbędzie się w sobotę 25 kwietnia 2015 r. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w parafii Matki Bożej Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach. Po Mszy św. konferencja na zakończenie Tygodnia Biblijnego i spotkanie w domu Sióstr Terezjanek.

Dekanalny dzień skupienia katechetów z dekanatu Dąbrowa Białostocka odbędzie się we czwartek 23 kwietnia 2015 r. o godz. 16.30 w domu Sióstr Salezjanek w Różanymstoku.

W dniach 19 IV - 25 IV 2015 r. obchodzimy VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny odbywający się pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Materiały katechetyczno-duszpasterskie do pobrania tutaj.pdf lub na stronie Dzieła Biblijnego.

Zapraszamy na kolejne bezpłatne warsztaty dla katechetów (i nauczycieli) o praktycznym zastosowaniu systemu uprzedzającego św. Jana Bosko pt. "Wychowanie jest sprawą serca". Prowadzi Rafał Kondraciuk - 27 kwietnia o godz. 17:00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" przy ul. Przygodnej 14 lok. U4 (róg ul. Słonimskiej i Przygodnej). Zgłoszenia przyjmujemy do 23.04.2015 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

W dniach 12-14 kwietnia 2015 r. będzie gościć w Białymstoku p. Anna Golędzinowska - była modelka, aktorka i prezenterka telewizyjna, autorka książek "Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki" oraz "Z ciemności do światła. Jak żyć w czystości serca". Podczas zaplanowanych spotkań p. Anna opowie o swoim nawróceniu i o Ruchu Czystych Serc. Spotkania będą miały miejsce w kilku białostockich szkołach i w parafiach. Zapraszamy na spotkania otwarte:
1. Parafia pw. NMP Królowej Rodzin w Białymstoku: niedziela 12.04.2015, Msze św. o godz. 9.00 i 10.30.
2. Duszpasterstwo akademickie przy parafii katedralnej w Białymstoku: niedziela 12.04.2015, Msza św. o godz. 19.30.
3. Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne, ul. Kościelna 1A w Białymstoku: wtorek 14.04.2015, godz. 10.45.

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB