Posiedzenie Rady Katechetycznej poświęcone materiałom pierwszokomunijnym

W dniu 13 czerwca 2018 w budynku Kurii Metropolitalnej Białostockiej odbyło się posiedzenie Rady Katechetycznej Archidiecezji Białostockiej zwołane przez Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdę. Tematem obrad były diecezjalne materiały do katechezy parafialnej dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Członkowie Rady, po uprzednim przestudiowaniu materiałów, ocenili je pozytywnie. Zapadła decyzja o naniesieniu koniecznych poprawek, dopracowaniu strony graficznej, a następnie wydaniu materiałów drukiem. Powołano zespół, który w najbliższych miesiącach będzie kontynuował prace nad materiałami.
Do czasu publikacji nowej wersji materiałów, zachęcamy do korzystania z ich wersji studyjnej, dostępnej na stronie internetowej Wydziału.

Zakończenie cyklu katechez biblijnych Mess’AJE

W dniu 5 czerwca 2018 w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki, wręczył dyplomy uczestnikom czteroletniego cyklu katechez biblijnych prowadzonych metodą Mess’AJE. Na spotkaniu grupa osób związanych z tym dziełem dzieliła się owocami katechezy w ich życiu. Jednym z nich było świadectwo nawrócenia osoby pod wpływem medytowanego na katechezie obrazu. Biblijna katecheza dorosłych Mess’AJE obecna w Archidiecezji Białostockiej od 28 lat wchodzi w fazę powoływania struktur stowarzyszeniowych w celu jeszcze skuteczniejszego posługiwania charyzmatem czterech progów wiary. 

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

Wyjazd do Zakopanego

W dniach 1-3 czerwca 2018 odbył się zorganizowany przez Wydział Katechetyczny wyjazd śladami dzieł św. Wincentego Pallottiego w Polsce. Grupa katechetów i przedstawicieli różnych wspólnot naszej Archidiecezji nawiedziła Seminarium Duchowne w Ołtarzewie, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim, Klasztor w Kielcach – Karczówce, Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem oraz Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornie. Wyjazd pozwolił uczestnikom, przez pryzmat dzieł pallotyńskich, zgłębić charyzmat Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, do którego należy Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. 

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

Nabożeństwo majowe dla maturzystów

Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie wszystkich maturzystów na nabożeństwo majowe, które odbędzie się w środę 16 maja 2018 roku o godz. 19.30 w kaplicy seminaryjnej przy ul. Warszawskiej 46.

Dzień skupienia dla dziewcząt

Małe Siostry Bożej Opatrzności serdecznie zapraszają na dzień skupienia dla dziewcząt, który odbędzie się 12 maja (sobota) przy ul. Cedrowej 31 w Białymstoku.

Skupienie poprowadzi ks. Adam Ciereszko.

W dniach 7-11 maja istnieje ponadto możliwość zaproszenia siostry Marty na spotkanie do szkoły w ramach katechezy. Szczegóły: pobierz.

Wyjazd katechetów do Zakopanego

Wydział Katechetyczny organizuje w dniach 1-3 czerwca 2018 wyjazd autokarowy trasą: Ołtarzew, Ożarów Mazowiecki, Kielce – Karczówka, Zakopane – Krzeptówki, Kraków, Konstancin-Jeziorna.

Celem wyjazdu jest poznanie dzieł św. Wincentego Pallottiego w Polsce, nawiedzenie miejsc kultu, w których posługują księża pallotyni oraz integracja naszego środowiska. Na noclegi zatrzymamy się w domu rekolekcyjnym w Rabce (trzeba się liczyć z ewentualnością łóżek piętrowych). Koszt wyjazdu: 380 zł. W ramach opłaty sfinansowany zostanie autokar, ubezpieczenie, parkingi, 2 noclegi, posiłki.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia w Wydziale (tel. 85 665 24 10; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do końca kwietnia 2018. Przy wpisie należy uiścić zaliczkę w wysokości 100 zł. Do pobrania: program.

Zjazd Paschalny 2018

Wszystkich Katechetów zapraszamy na Zjazd Paschalny, który odbędzie się w sobotę 7 kwietnia 2018 o godz. 10.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej w Białymstoku. Tegoroczny Zjazd poświęcony będzie roli i miejscu ruchów i stowarzyszeń wiernych w Kościele.

W Programie Zjazdu wykłady:

1. „Wszyscy prorokować będą” (J 13, 1). Dlaczego tak nie jest i dlaczego Duch Święty jest pomijany milczeniem? - Ks. prof. dr hab. Krzysztof Guzowski (KUL Lublin)

2. Doświadczenie Ducha Świętego w zrzeszeniach kościelnych (ruchy, wspólnoty, stowarzyszenia) Archidiecezji Białostockiej - Ks. dr Zbigniew Snarski, Ks. mgr lic. Kamil Dąbrowski

Filmy „Ignacy Loyola” i „Święty niezłomny” w Kinie TON

Film „Ignacy Loyola”: 3 i 17 marca 2018 (sobota) o godz. 15.00; 4, 11 i 18 marca 2018 (niedziela) o godz. 15.00.

Czas: 118 min, Filipiny 2016, dramat historyczny, lektor, od lat 15.
Bilety w cenie 14 zł do nabycia księgarni św. Kazimierza (budynek kina TON) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00; w soboty od 9.00 do 14.00 oraz przed rozpoczęciem projekcji.Film „Święty niezłomny” – historia życia hiszpańskiego księdza Pedro Povedy, który w 2003 roku został ogłoszony świętym przez papieża Jana Pawła II: 4, 11, 17 marca 2018 o godz 18.00. 
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch? v=WRhcXtHvmbU.
Czas: 116 min, Hiszpania 2016, biograficzny, lektor, od lat 12.

Bilety w cenie 14 zł do nabycia księgarni św. Kazimierza.Zajęcie miejsc wg numeru na bilecie - do 15 minut przed seansem.
Rezerwacja - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., kom. 507760601.