Światowe Dni Młodzieży w Panamie

Duszpasterstwo Młodzieży Betania zaprasza do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019. Osoby zainteresowane wyjazdem powinny zadeklarować swoją chęć udziału do końca lutego bieżącego roku. Wiąże się to z wpłaceniem zaliczki w wysokości 3000zł. Cały koszt udziału w ŚDM w Panamie wyniesie 8500zł.

Sugerowany wiek uczestników to 18-35 lat. Uwaga! Nie będzie możliwości dopisania się na wyjazd w późniejszym terminie.

Zapisy przyjmuje ks. Rafał Arciszewski: tel. 604557740, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Do pobrania: plakat.jpg.

Rekolekcje 20-22 kwietnia 2018

W dniach 20-22 kwietnia 2018 Wydział Katechetyczny zaprasza katechetów, nauczycieli i zainteresowanych dorosłych na rekolekcje oparte na tradycji monastycznej.

Rekolekcje odbędą się w Centrum Pastoralno-Katechetycznym im. bł. Michała Sopoćki przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku, a poprowadzi je mnich benedyktyński z Tyńca O. Włodzimierz Zatorski, który w książce pod tytułem „Milczeć, aby usłyszeć” pisze: „Trzeba na nowo odkryć, że nasze życie jest po coś, że posiada ono jakiś sens (…). Sens ten odsłania się w dialogu, jaki w głębi nas toczy się z Bogiem. Niestety, najczęściej – wydaje się – uciekamy od tego dialogu w hałas, nieustannie szukając nowych atrakcji życia”.

Zapisy w Wydziale Katechetycznym (tel. 85 665 24 10; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) trwają do 6 kwietnia 2018. Koszt rekolekcji: 150 zł. Do pobrania: program.

XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Uczniów szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy do udziału w 22. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W tym roku zakres merytoryczny obejmuje: Księgę Psalmów, List do Galatów i List do Filipian wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami oraz słownikiem (wydanie: Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu, Edycja Świętego Pawła, 2011). Zgłoszenia szkół przyjmowane są do 28 lutego 2018. Etap szkolny: 13.03.2018, etap diecezjalny: 18.04.2018, finał (ogólnopolski): 4-5.06.2018.

Zob. http://www.okwb.pl

Konkurs „Niezwyciężeni 1918 - 2018. Pokolenia Niepodległej”

Instytut Pamięci Narodowej organizuje konkurs o charakterze edukacyjnym „Niezwyciężeni 1918–2018. Pokolenia Niepodległej”. Jego celem jest zainteresowanie młodych ludzi najnowszą historią Polski przez zachęcenie do poszukiwań w swoich miejscowościach osób odznaczonych Krzyżem bądź Medalem Niepodległości – zasłużonych w walce o niepodległość oraz odkrywania ich historii.

Zob. http://www.niezwyciezeni1918-2018.pl/nie/konkurs

Rekolekcje katechetów 19-21 stycznia 2018

Informujemy, że nie ma już miejsc na rekolekcje katechetów organizowane w parafii NMP Królowej Rodzin w Białymstoku w dniach 19-21 stycznia 2018. Osobom, które zgłosiły się na rekolekcje przypominamy, że rozpoczną się one w piątek Mszą świętą o godz. 18.00 w kaplicy na plebanii (ul. NMP Królowej Rodzin 6, wejście obok kancelarii parafialnej).

Do pobrania: szczegółowy program.

Kurs filozoficzno-biblijny „Przyjaźń na kartach Biblii”

W dniach 29-31 stycznia 2018 organizowany jest Kurs filozoficzno-biblijny „Przyjaźń na kartach Biblii”. Zajęcia odbywać się będą w Domu Misyjnym Księży Werbistów w Kleosinie. Prowadzący: ks. dr Jan Bocian SVD - teolog biblista oraz dr Danuta Radziszewska-Szczepaniak - filozof. Koszt udziału w kursie 60zł.
Zapisy: Stanisław Cydzik, tel. 694-143-712. Do pobrania: szczegółowy program.

Rekolekcje powołaniowe w Seminarium Duchownym

Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską (od drugiej klasy gimnazjum) na rekolekcje powołaniowe.

Rekolekcje rozpoczną się w piątek 2 lutego 2018 o godz. 16.00, a zakończą się w niedzielę 4 lutego o godz. 13.00.

Kontakt i szczegółowe informacje na stronie Seminarium: www.awsd.bialystok.pl

Zjazd Kolędowy

Wszystkich Katechetów zapraszamy na Zjazd Kolędowy, który odbędzie się w sobotę 13 stycznia 2018 roku o godz. 10.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej.

Tegoroczny Zjazd poświęcony będzie duszpasterstwu młodzieży w związku z rokiem duszpasterskim skupionym wokół przeżywania misterium Ducha Świętego w życiu Kościoła.

W programie:

  • wykład „Przyjąć Ducha Świętego, głosić Jego moc i wzywać Go! O Duchu Świętym do młodych i nie tylko…” – Bp dr hab. Piotr Turzyński
  • salezjański trójgłos o młodzieży: „Otwarci na Ducha Świętego” – S. mgr Sabina Żak FMA, Ks. mgr lic. Adam Wtulich SDB, Br. mgr Karol Domagała SDB.