Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  
sdm_p2p Katecheta sdm2015
preload image preload image

Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia organizuje Apel pamięci o św. Janie Pawle II dla uczniów i harcerzy miasta Białegostoku.Spotkanie odbędzie się w Wielką Środę, tj. 1 kwietnia 2015 r. o godz. 12.00, przy pomniku św. Jana Pawła II (przed białostocką Katedrą).

Drodzy Katecheci!
Otrzymaliśmy konspekty katechez wprowadzających w tematykę Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 r. oraz przygotowujących do Peregrynacji Symboli ŚDM w naszej Archidiecezji w dniach 27.06-11.07.2015 r. Po materiały katechetyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych (w formie elektronicznej) można się zgłaszać do Wydziału Katechetycznego. Zachęcamy i prosimy o uwrażliwianie naszych katechizowanych na problematykę ŚDM. Więcej informacji na oficjalnej stronie ŚDM oraz na stronie duszpasterstwa młodzieży ŚDM naszej Archidiecezji.

W tym roku odbędzie się już XII edycja Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego. W ramach przedsięwzięcia - obok koncertów, spotkań edukacyjnych i wystaw - odbędą się m. in.: konkurs na pieśń wielkanocną (11.04.2015) i pocztówkę wielkanocną (prace przyjmujemy od 09.03.2015). Uroczysty koncert galowy połączony z wręczeniem nagród odbędzie się w sobotę 11.04.2015 o godz. 17.00 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku. Gość Specjalny: Harcerski Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Płocka. Szczegóły konkursów oraz karty zgłoszeń na www.trojanowscy.pl. Konkurs na pieśń wielkanocną: zob. tutaj. Konkurs na pocztówkę wielkanocną: zob. tutaj.

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" we współpracy z Wydziałem Katechetycznym zaprasza katechetów i zainteresowanych nauczycieli na kolejne bezpłatne szkolenie z zakresu rozwoju osobistego. Temat najbliższego spotkania to: "Siła nawyku. O cnotach i wadach w codzienności". Podczas spotkania omówione zostaną psychologiczne podłoża i mechanizmy odpowiadające za kształtowanie i wyrabianie nawyków. Uczestnicy poznają praktyczne metody i zasady postępowania przy pozbywaniu się starych (niechcianych) i kształtowaniu nowych (pożądanych) nawyków poprzez wprowadzenie na stałe drobnych zmian. Zapraszamy we wtorek 10 marca 2015 r. na godz. 17:00 do siedziby Stowarzyszenia przy ul. Przygodnej 14 lok. U4. Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 6 marca br.

Instytut Tertio Millennio zaprasza młodzież ponadgimnazjalną do wzięcia udziału w XI Edycji Konkursu Papieskiego. Pierwszy etap: Od 16 lutego do 16 marca 2015 (quiz on-line); drugi etap: 23 marca 2015 (test on-line wielokrotnego wyboru); trzeci etap: 25 marca - 15 kwietnia 2015 (napisanie eseju); finał: 16 maja 2015 (obrona eseju przed komisją). Pozostałe informacje na stronie www.konkurspapieski.pl. Do pobrania plakat.jpg.

Zapraszamy do udziału w V edycji konkursu Archiwum Wspomnień Jana Pawła II. Konkurs jest skierowany do uczniów gimnazjów i liceów. Zadaniem uczestników jest przygotowanie wywiadu ze świadkiem (świadkami) wizyty Jana Pawła II w Polsce. Termin zgłoszeń: 2 marca 2015. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe (sprzęt multimedialny) oraz warsztaty dziennikarskie w Warszawie. Szczegóły na stronie www.wspomnieniajp2.pl.

Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Białostockiej zaprasza środowisko oświatowe na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w dniach 24–26 lutego 2015 r. o godz. 19.00 w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku. Rekolekcje pt. "Kierujcie się Słowem Życia" poprowadzi ks. dr Zbigniew Skuza – biblista, prorektor WSD w Łomży. W programie: Msza św. z homilią oraz konferencja. Do pobrania: plakat.pdf.

Zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z oferty szkoleniowej ks. Czesława Walentowicza - doradcy metodycznego MODM w zakresie nauczania religii rzymskokatolickiej. Szczegóły w załączniku.pdf.

W Dyrektorium Katechetycznym Kościoła Katolickiego w Polsce czytamy: „katecheza dorosłych uznawana jest w dokumentach katechetycznych Kościoła za problem wielkiej wagi i najznakomitszą formę katechezy” (nr 98). Od października 2014 r. Wydział Katechetyczny prowadzi comiesięczne biblijne katechezy dla dorosłych w oparciu o francuską metodę Mess’AJE, stanowiącą oryginalną formę oddziaływania katechetycznego wobec dorosłych. Katechezy Mess’AJE spotykają się z pozytywnym odbiorem ich dotychczasowych uczestników, w związku z czym pragniemy rozszerzyć naszą ofertę. Od Środy Popielcowej 18 lutego 2015 r. do środy 6 maja 2015 r., w godz. 19.00-20.30, będą się odbywać cotygodniowe biblijne spotkania katechetyczne Mess’AJE dla dorosłych. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną poznać Biblię, odkrywać w niej drogę wiary, jaką kroczył Izrael i pierwotny Kościół, a przez to odkrywać w niej własną historię. Miejscem spotkań będzie Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej im. Bł. Ks. Michała Sopoćki przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjum do udziału w XIV edycji Podlaskiego Konkursu Plastycznego "Pisanki, kraszanki, wyrywanki". Celem głównym konkursu jest pielęgnowanie tradycji wielkanocnych oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych. Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej, klasy I-III gimnazjum. Termin nadsyłania prac: 9 marca 2015 r. Szczegóły w załączonym regulaminie.doc. Do pobrania również: karta informacyjna.doc.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w I Międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Literackim o bł. Bolesławie Lament (1862-1946), trwającym od 9 lutego do 15 kwietnia 2015 r. Do udziału zaproszone są dzieci i młodzież, w czterech grupach wiekowych. W kategorii plastycznej: I grupa - dzieci od 6 do 10 lat; II grupa - dzieci od 11 do 13 lat. W kategorii literackiej: III grupa – młodzież od 14 do 16 lat; IV grupa – młodzież powyżej 17 lat. Materiały do pobrania: regulamin.pdf; plakat.pdf; karta zgłoszenia.pdf; książka.pdf.

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB