Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  

W dniach 17-19 kwietnia 2015 r. w domu rekolekcyjnym przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku odbędą się rekolekcje stacjonarne dla katechetów. Rekolekcje poprowadzi ksiądz Mirosław Stankiewicz, wizytator Dekanatu Białystok-Białostoczek. Rozpoczęcie w piątek 17 kwietnia o godz. 17.00. Zakończenie w niedzielę 19 kwietnia obiadem, ok. godz. 14.00. Kontakt z organizatorami: p. Dorota Jurguć - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; ks. Mirosław Stankiewicz - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

W sobotę 11 kwietnia 2015 roku o godz. 10.00 odbędzie się coroczny Zjazd Paschalny księży i katechetów naszej Archidiecezji. Spotkanie będzie miało miejsce w nowym Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku. Przypominam, że wszyscy katecheci są zobowiązani do udziału w w/w spotkaniu.

Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej zaprasza katechetów z klasami na wystawę „Wymaluj obraz z podpisem - Jezu ufam Tobie”. Wystawa opisuje i przedstawia najbardziej znane wizerunki Jezusa Miłosiernego: obraz z Wilna, Krakowa oraz obrazy namalowane z polecenia ks. Michała Sopoćki znajdujące się obecnie w Kaliszu, w białostockiej Archikatedrze, Domu Arcybiskupów Białostockich oraz w Kolegiacie Sokólskiej. Ich historia i cześć, którą są otaczane, stanowi żywy element kultu Miłosierdzia Bożego w Polsce i na świecie. Zwiedzający wystawę mogą się również zapoznać z multimedialną prezentacją przedstawiającą wizerunki Jezusa Miłosiernego na świecie. Adres: ul. Kościelna 1A, 15-087 Białystok; tel. 85 665 24 95.

Fundacja Spe Salvi oraz Duszpasterstwo Akademickie Białystok zapraszają na akustyczny koncert zespołu 2Tm2,3, który odbędzie się 16 kwietnia 2015 roku o godz. 20.00 w hali Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3. Bilety w cenie 25 zł. do nabycia w Księgarni św. Jerzego w Białymstoku, przy ul. Kościelnej 1.

Na ekranach kin wyświetlany jest film pt. „Piąte: nie odchodź” według scenariusza Wojciecha Lepianki i w reżyserii Katarzyny Jungowskiej. Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski poleca ten film duszpasterzom i katechetom, jako wprowadzenie do podejmowanych podczas katechezy tematów związanych z życiem człowieka – jego wiarą oraz relacjami budowanymi w rodzinie. Zachęcamy również, aby projekcji filmu towarzyszyła stosowna katecheza i pogłębiona refleksja nad jego przesłaniem.

Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia organizuje Apel pamięci o św. Janie Pawle II dla uczniów i harcerzy miasta Białegostoku.Spotkanie odbędzie się w Wielką Środę, tj. 1 kwietnia 2015 r. o godz. 12.00, przy pomniku św. Jana Pawła II (przed białostocką Katedrą).

Drodzy Katecheci!
Otrzymaliśmy konspekty katechez wprowadzających w tematykę Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 r. oraz przygotowujących do Peregrynacji Symboli ŚDM w naszej Archidiecezji w dniach 27.06-11.07.2015 r. Po materiały katechetyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych (w formie elektronicznej) można się zgłaszać do Wydziału Katechetycznego. Zachęcamy i prosimy o uwrażliwianie naszych katechizowanych na problematykę ŚDM. Więcej informacji na oficjalnej stronie ŚDM oraz na stronie duszpasterstwa młodzieży ŚDM naszej Archidiecezji.

W tym roku odbędzie się już XII edycja Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego. W ramach przedsięwzięcia - obok koncertów, spotkań edukacyjnych i wystaw - odbędą się m. in.: konkurs na pieśń wielkanocną (11.04.2015) i pocztówkę wielkanocną (prace przyjmujemy od 09.03.2015). Uroczysty koncert galowy połączony z wręczeniem nagród odbędzie się w sobotę 11.04.2015 o godz. 17.00 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku. Gość Specjalny: Harcerski Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Płocka. Szczegóły konkursów oraz karty zgłoszeń na www.trojanowscy.pl. Konkurs na pieśń wielkanocną: zob. tutaj. Konkurs na pocztówkę wielkanocną: zob. tutaj.

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" we współpracy z Wydziałem Katechetycznym zaprasza katechetów i zainteresowanych nauczycieli na kolejne bezpłatne szkolenie z zakresu rozwoju osobistego. Temat najbliższego spotkania to: "Siła nawyku. O cnotach i wadach w codzienności". Podczas spotkania omówione zostaną psychologiczne podłoża i mechanizmy odpowiadające za kształtowanie i wyrabianie nawyków. Uczestnicy poznają praktyczne metody i zasady postępowania przy pozbywaniu się starych (niechcianych) i kształtowaniu nowych (pożądanych) nawyków poprzez wprowadzenie na stałe drobnych zmian. Zapraszamy we wtorek 10 marca 2015 r. na godz. 17:00 do siedziby Stowarzyszenia przy ul. Przygodnej 14 lok. U4. Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 6 marca br.

Instytut Tertio Millennio zaprasza młodzież ponadgimnazjalną do wzięcia udziału w XI Edycji Konkursu Papieskiego. Pierwszy etap: Od 16 lutego do 16 marca 2015 (quiz on-line); drugi etap: 23 marca 2015 (test on-line wielokrotnego wyboru); trzeci etap: 25 marca - 15 kwietnia 2015 (napisanie eseju); finał: 16 maja 2015 (obrona eseju przed komisją). Pozostałe informacje na stronie www.konkurspapieski.pl. Do pobrania plakat.jpg.

Zapraszamy do udziału w V edycji konkursu Archiwum Wspomnień Jana Pawła II. Konkurs jest skierowany do uczniów gimnazjów i liceów. Zadaniem uczestników jest przygotowanie wywiadu ze świadkiem (świadkami) wizyty Jana Pawła II w Polsce. Termin zgłoszeń: 2 marca 2015. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe (sprzęt multimedialny) oraz warsztaty dziennikarskie w Warszawie. Szczegóły na stronie www.wspomnieniajp2.pl.

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB