II Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej

Uczniów klas IV-VII szkół podstawowych Archidiecezji Białostockiej zapraszamy do udziału w II Archidiecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej „A Słowo stało się Ciałem”. Zakres tematyczny Konkursu obejmuje w tym roku Ewangelię według świętego Jana.

Do pobrania: plakat.pdf oraz regulamin.pdf zawierający niezbędne informacje.

Pismo Święte dla młodych

Dom Wydawniczy "Rafael" i Wydawnictwo Pallottinum przygotowały wyjątkowe wydanie Pisma Świętego dla młodych w tłumaczeniu Biblii Tysiąclecia.

Po raz pierwszy przygotowano je w tak atrakcyjnej formule. Wydziały Katechetyczne otrzymały specjalną ofertę: już przy zamówieniu minimum 10 egzemplarzy Pisma Świętego udzielany jest rabat 40%, dzięki czemu za egzemplarz płacimy tylko około 53 zł. Dodatkowo do zamówionych egzemplarzy Pisma Świętego wydawnictwo proponuje w prezencie plansze z mapą Ziemi Świętej z zaznaczonymi najważniejszymi wydarzeniami z Nowego Testamentu.

Katecheci zainteresowani ofertą mogą składać zamówienie do naszego Wydziału Katechetycznego drogą mailową lub osobiście najpóźniej do 22 grudnia 2017, podając ilość zamawianych egzemplarzy. Pismo Święte można obejrzeć na stronie Wydawnictwa lub w Wydziale Katechetycznym. Zachęcamy! 

Link: Pismo Święte dla młodych

Katecheza dorosłych „Ewangelia Dzieciństwa”

Wydział Katechetyczny zaprasza wiernych dorosłych do udziału w cyklu 5 katechez biblijnych przygotowujących do owocnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Katechezy prowadzone metodą Mess'AJE odbywają się w soboty 25 listopada, 2, 9, 16 grudnia 2017, 20 stycznia 2018, w godz. 10.00 - 12.30 w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej im. Bł. Michała Sopoćki przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku.

Rekolekcje w Mońkach

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla katechetów świeckich, które odbędą się w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Mońkach w dniach 2-3 grudnia 2017. Rozpoczęcie w sobotę 2 grudnia o godz. 9.00 w domu Sióstr Terezjanek. Rekolekcje przeprowadzi ks. Wojciech Wojtach, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Mońkach. Zapisy i szczegółowe informacje u Księdza Wizytatora Stanisława Walencieja pod numerem telefonu 604581551; ewentualnie kontakt drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Olimpiada Teologii Katolickiej 2017/2018

Zachęcamy do udziału w Olimpiadzie Teologii Katolickiej 2017/2018 organizowanej pod hasłem: "Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka". Etap szkolny już 29 listopada 2017. Zgłoszenia szkół do udziału w zawodach I stopnia (etap szkolny) wyłącznie w naszym Wydziale Katechetycznym. Zob. Oficjalna strona Olimpiady. Więcej informacji u Pani Urszuli Zagan.

IV Ogólnopolska Konferencja Katechetów Specjalnych

Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej zaprasza księży, siostry zakonne i katechetów pracujących z uczniami z niepełnosprawnością na konferencję, która odbędzie się w dniach 24 - 26 listopada 2017 r. w Warszawie przy ul. Dewajtis 3. W programie konferencji będą wykłady i warsztaty oraz panele dyskusyjne. Zgłoszenia drogą mailową trwają do 5 listopada 2017. Szczegółowe informacje: ks. Paweł Sobstyl (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), Anna Mielecka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).Program: pobierz.pdf.

Film o św. Maksymilianie Kolbe

Zapraszamy do obejrzenia filmu "Dwie korony". Jest to opowieść o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego począwszy od dzieciństwa, a skończywszy na osadzeniu w Auschwitz. Seans w kinie TON - 5 listopada 2017, godz. 14.00.

"Tupa Mbae. Misja w argentyńskiej selwie"

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Białostockiej zapraszają nauczycieli i młodzież szkolną na wystawę misyjną: "Tupa Mbae. Misja w argentyńskiej selwie". Wystawa jest poświęcona 15-letniej pracy misyjnej kapłanów z naszej Archidiecezji w argentyńskich diecezjach Posadas i Obera. Uroczysta inauguracja wystawy z udziałem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, odbędzie się 23 października 2017 o godz. 11.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku.