Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  

Fundacja SPE SALVI zaprasza na Festiwal Kolęd pod nazwą KOLĘDA Z GWIAZDĄ, który odbędzie się 17 stycznia 2015 r. w Kinie FORUM w Białymstoku, ul. Legionowa 5. W programie:
· godz. 12.30 – IX Diecezjalny Przegląd kolęd i Pastorałek - prezentacja repertuaru zgłoszonych uczestników;
Do udziału w przeglądzie zaproszeni są soliści, chóry, zespoły oraz schole. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie wypełnionej karty zgłoszenia na adres mailowy podany w regulaminie. Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania tutaj lub na stronie www.koledazgwiazda.archibial.pl.
· godz. 15.00 – koncert Kolęda z Gwiazdą - występ czterech laureatów konkursów kolęd i pastorałek, a następnie zaproszone zespoły z repertuarem kolęd i pastorałek - Boże Echo i New Day. 
Udział publiczności w wydarzeniu jest bezpłatny.

W dniu 10 stycznia 2015 r. o godz. 10.00 w sali kina "TON" w Białymstoku odbędzie się konferencja naukowa (Zjazd kolędowy) dla duszpasterzy i katechetów. Przypominamy, że udział w spotkaniu jest obowiązkowy.

Zachęcamy katechetów do zapoznania się i skorzystania z nowej bezpłatnej oferty warsztatowej Centrum Edukacji Nauczycieli (styczeń-marzec 2015 r.). Szczegóły w załączniku.

Po raz piąty w Białymstoku odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek „Niech kolęda popłynie do nieba, kolędę światu nieść trzeba". Zapraszamy na wspólne kolędowanie katechetów, nauczycieli z uczniami i wszystkich chętnych do białostockiej katedry w piątek 9 stycznia 2015 r. o godz. 12.00.

Już po raz siódmy zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Myśli Jana Pawła II”. W bieżącym roku szkolnym tematem przewodnim konkursu będzie przesłanie Jana Pawła II do Ojczyzny i Rodaków - „Przestań się lękać!”. Olimpiada ma charakter trójstopniowy, kolejne eliminacje konkursowe będą przeprowadzane w terminach:
•I stopień (szkolny) – 11 lutego 2015 r.
•II stopień (wojewódzki) – 7 kwietnia 2015 r.
•III stopień (ogólnopolski) – 19-20 czerwca 2015 r.
Szczegóły w załączniku i na stronie internetowej Olimpiady.

Zespół Iskra Bożego Miłosierdzia zaprasza katechetów do podjęcia modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w przedszkolach i szkołach w pierwsze piątki miesiąca. Szczególną intencją jest zanoszenie próśb o miłość w rodzinach i pokój na świecie. Szczegóły na plakacie i w Liście do Katechetów.

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjum województwa podlaskiego do udziału w IV Podlaskim Konkursie Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Czarnej Białostockiej w dniu 26 stycznia 2015 roku. Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej szkoły.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych odkrywaniem Biblii jako historii wiary na biblijne spotkania katechetyczne dla dorosłych w ramach cyklu katechez Mess'AJE. Najbliższe spotkania:
1. Niedziela 7 grudnia 2014, godz. 19.30 - Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego "Nazaret", ul. Pogodna 63 w Białymstoku.
2. Wtorek 9 grudnia 2014, godz. 18.00 - Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej, ul. Warszawska 50 w Białymstoku.

Zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych do udziału w XIX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Zakres tegorocznej edycji obejmuje Księgę Jonasza, Ewangelię wg św. Łukasza i Dzieje Apostolskie. Szczegóły w załączniku.docx. Do pobrania również plakat.jpg.

1. Film "Karolina": 6 grudnia, godz. 19.00.
2. Film "Matteo": 7 grudnia, godz. 14.00, 16.30, 19.00.
Cena biletu: 10 zł - do nabycia przed każdą projekcją oraz w Księgarni Katolickiej w budynku kina TON.

Ze względów organizacyjnych warsztaty na temat "Wykorzystanie pytań w procesie edukacyjnym", zaplanowane na 10 grudnia 2014 r., odbędą się 7 stycznia 2015 r. Zainteresowanych nauczycieli religii przepraszamy za zmianę i zapraszamy na zajęcia w nowym terminie: 7 stycznia 2015 r., godz. 15.30, sala 102 w Centrum Edukacji Nauczycieli.

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB