Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  

Ośrodek Edukacyjno-Wypoczynkowy Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Rybakach we współpracy z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego organizuje w dniach 15-17 kwietnia 2015 r. warsztaty artystyczne dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zajęcia będą prowadzone przez pracowników i studentów Wydziału Sztuki UWM. Oprócz integracji środowiska spotkanie ma na celu poszukiwanie inspiracji, doskonalenie ekspresji twórczej, wymianę doświadczeń oraz umożliwienie pokazania twórczości szerszej publiczności. Koszt uczestnictwa obejmujący zakwaterowanie, wyżywienie i obsadę kadrową zajęć wynosi 115 zł za cały pobyt. Szczegóły i dane kontaktowe: tutaj.pdf.

W kinach Helios w Białymstoku w dniach od 21 do 27 listopada br. będzie wyświetlany film dokumentalny "Matteo" Michała Kondrata. Film przedstawia postać Sługi Bożego o. Matteo da Agnone - zakonnika, egzorcysty, który mimo że umarł, nadal egzorcyzmuje. W filmie zarejestrowano, jak przy grobie o. Matteo osoby zniewolone demonicznie zostają uwalniane, a następnie składają świadectwo do kamery. Film przeznaczony dla widzów od lat 15. Plakat do pobrania i szczegóły na stronie autora filmu. 

Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkania w ramach biblijnej katechezy multimedialnej dla dorosłych Mess’AJE:
1) Wtorek 18 listopada 2014, godz. 18.00, Centrum Formacyjne Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku, ul. Warszawska 50 – spotkanie dla nauczycieli, katechetów i wychowawców.
2) Niedziela 23 listopada 2014, godz. 19.30, Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Nazaret” przy Parafii NMP Matki Kościoła w Białymstoku, ul. Pogodna 63 – spotkanie dla studentów.

Zapraszamy na projekcję filmu "Karolina". Jest to historia dwóch przyjaciółek, uczennic liceum filmowego, które mają nakręcić film o – jak się im początkowo wydawało – dziwnej osobie, "jakiejś wiejskiej dziewczynie sprzed 100 lat" - bł. Karolinie Kózkównie. W trakcie realizacji szkolnego zadania ich spojrzenie szybko się zmienia...
Kino TON, 23 listopada, godz. 14.00, 16.30, 19.00. Uwaga: film przeznaczony jest dla dzieci od 13. roku życia.
Do pobrania: plakat.jpg
Informacja o projekcjach dla grup zorganizowanych w dn. 24-25 listopada, godz. 10.00: list.pdf

 

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zaprasza katechetów na warsztaty "24 godziny - tylko tyle nam trzeba" - szkolenie zarządzania czasem, które poprowadzi trener rozwoju osobistego i pedagog - Rafał Kondraciuk. Spotkanie odbędzie się 4 grudnia br. o godz. 17:00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" przy ul. Przygodnej 14 lok. U4 (wejście od ul. Słonimskiej).
Prosimy o potwierdzenie swojej obecności na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 511 222 083 do dnia 27 listopada.

Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Białostockiej i Wydział Katechetyczny zapraszają Katechetów, Nauczycieli i Wychowawców na "ZADUSZKI NAUCZYCIELSKIE", które odbędą się dn. 7 listopada br. o godz. 18.00 w kościele bł. Bolesławy Lament w Białymstoku. W programie Msza św. z nieszporami za zmarłych oraz wykład dra n. med. Tadeusza Borowskiego-Beszty nt. "Towarzyszenie przy śmierci i umieraniu - istota opieki hospicyjnej".

Ze względu na przeprowadzaną w szkołach maturę próbną z OPERONU w dniu 27 listopada br., zawody I stopnia (etap szkolny) Olimpiady Teologii Katolickiej zostają przeniesione na 4 grudnia br.
Od 24 listopada można zgłaszać się po testy oraz protokół Komitetu Szkolnego Olimpiady.

W ramach przygotowań do obchodów zapowiedzianego przez Papieża Franciszka Roku Życia Konsekrowanego, Komisja Konferencji Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego opracowała obszerne materiały katechetyczne do wykorzystania na lekcjach religii na wszystkich poziomach edukacyjnych. Zachęcamy do pobierania i korzystania z materiałów: tutaj.pdf.

Zachęcamy katechetów do zapoznania się z nowoczesnym i atrakcyjnym narzędziem katechetycznym – Katechezą Multimedialną opracowaną z myślą o katechetach i nauczycielach religii w klasach 0-3 szkoły podstawowej. Katecheza istnieje w wersji on-line i jest dostępna na portalu nauczyciel.pl. Więcej informacji: tutaj.pdf.

Nakładem Wydawnictwa św. Jerzego w Białymstoku, w ramach serii wydawniczej "Białostockie Studia Historyczno-Kościelne", ukazała się publikacja "W małej salce... Katechizacja na Białostocczyźnie w okresie PRL" pod redakcją ks. dra Adama Szota. Książka dedykowana jest śp. Księdzu Arcybiskupowi Edwardowi Kisielowi, pierwszemu Metropolicie Białostockiemu, zasłużonemu Katechecie i Wizytatorowi. Osoby zainteresowane nabyciem książki mogą się zgłaszać do Wydziału Katechetycznego lub Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku.

Szkoła Podstawowa nr 26 im. Stanisława Staszica, Wydział Katechetyczny i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku zapraszają uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z Białegostoku do wzięcia udziału w II edycji Miejskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „A Słowo stało się Ciałem”, w tym roku poświęconego Ewangelii według św. Mateusza. Regulamin konkursu: POBIERZ.

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB