Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  
sdm_p2p Katecheta sdm2015
preload image preload image

Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Białostockiej i Wydział Katechetyczny zapraszają Katechetów, Nauczycieli i Wychowawców na "ZADUSZKI NAUCZYCIELSKIE", które odbędą się dn. 7 listopada br. o godz. 18.00 w kościele bł. Bolesławy Lament w Białymstoku. W programie Msza św. z nieszporami za zmarłych oraz wykład dra n. med. Tadeusza Borowskiego-Beszty nt. "Towarzyszenie przy śmierci i umieraniu - istota opieki hospicyjnej".

Ze względu na przeprowadzaną w szkołach maturę próbną z OPERONU w dniu 27 listopada br., zawody I stopnia (etap szkolny) Olimpiady Teologii Katolickiej zostają przeniesione na 4 grudnia br.
Od 24 listopada można zgłaszać się po testy oraz protokół Komitetu Szkolnego Olimpiady.

W ramach przygotowań do obchodów zapowiedzianego przez Papieża Franciszka Roku Życia Konsekrowanego, Komisja Konferencji Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego opracowała obszerne materiały katechetyczne do wykorzystania na lekcjach religii na wszystkich poziomach edukacyjnych. Zachęcamy do pobierania i korzystania z materiałów: tutaj.pdf.

Zachęcamy katechetów do zapoznania się z nowoczesnym i atrakcyjnym narzędziem katechetycznym – Katechezą Multimedialną opracowaną z myślą o katechetach i nauczycielach religii w klasach 0-3 szkoły podstawowej. Katecheza istnieje w wersji on-line i jest dostępna na portalu nauczyciel.pl. Więcej informacji: tutaj.pdf.

Nakładem Wydawnictwa św. Jerzego w Białymstoku, w ramach serii wydawniczej "Białostockie Studia Historyczno-Kościelne", ukazała się publikacja "W małej salce... Katechizacja na Białostocczyźnie w okresie PRL" pod redakcją ks. dra Adama Szota. Książka dedykowana jest śp. Księdzu Arcybiskupowi Edwardowi Kisielowi, pierwszemu Metropolicie Białostockiemu, zasłużonemu Katechecie i Wizytatorowi. Osoby zainteresowane nabyciem książki mogą się zgłaszać do Wydziału Katechetycznego lub Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku.

Szkoła Podstawowa nr 26 im. Stanisława Staszica, Wydział Katechetyczny i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku zapraszają uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z Białegostoku do wzięcia udziału w II edycji Miejskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „A Słowo stało się Ciałem”, w tym roku poświęconego Ewangelii według św. Mateusza. Regulamin konkursu: POBIERZ.

Zachęcamy katechetów z uczniami i wspólnotami młodzieżowymi z parafii do wzięcia udziału w spotkaniu młodzieży "Dzień u Mamy": 8 listopada 2014 r., godz. 16.00, Zespół Szkół Katolickich, ul. Kościelna 3. Więcej informacji: tutaj.

1. Warsztaty dla katechetów szkół ponadgimnazjalnych na temat: "Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć". Termin: 28 października 2014, godz. 18:00. Więcej informacji POBIERZ.
2. Warsztaty dla katechetów szkół ponadgimnazjalnych na temat: "Lekcje religii w szkole. Katechizacja i ewangelizacja". Termin: 13 lutego 2015. Więcej informacji POBIERZ.
3. Warsztaty dla katechetów przedszkoli i szkół podstawowych na temat: "Biblia i mali poszukiwacze Skarbu". Termin: 14 lutego 2015. Więcej informacji POBIERZ.

Protokoły na tegoroczny Konkurs Papieski, do pobrania:
SEKCJA LITERACKA: tutaj
SEKCJA PLASTYCZNA: tutaj
SEKCJA MULTIMEDIALNA: tutaj

Wydział Katechetyczny we współpracy z Duszpasterstwem Nauczycieli, Duszpasterstwem Akademickim i Centrum Pastoralno-Katechetycznym im. bł. Michała Sopoćki w Białymstoku rozpoczyna cykl spotkań katechetycznych dla dorosłych Mess’AJE. Biblijna katecheza multimedialna Mess’AJE służy formacji biblijnej dorosłych w oparciu o pedagogię czterech progów wiary. Jest to katecheza, dla której oprócz Biblii źródłami są teologia i sztuka. Spotkania katechetyczne są czasem odkrywania w Biblii historii naszej wiary, dzielenia się nią z innymi i wspólnej modlitwy.
• 21 października 2014 r., godz. 18.00 – spotkanie dla katechetów, nauczycieli i wychowawców, poprzedzone Eucharystią (w Centrum Pastoralno-Katechetycznym im. bł. Michała Sopoćki, Białystok, ul. Warszawska 50).
• 26 października 2014 r., godz. 19.30 – spotkanie dla studentów (w Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego „Nazaret” przy parafii p.w. NMP Matki Kościoła, Białystok, ul. Pogodna 63).

 

-14 października 2014 r., godz. 18.00 - Msza św. w Białostockiej Katedrze pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, w ramach miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej.
-19 października 2014 r., godz. 18.00 - Msza św. w kościele bł. Bolesławy Lament w Białymstoku w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich, którzy tworzą białostocką oświatę, inaugurująca nowy rok formacyjny Duszpasterstwa Nauczycieli Archidiecezji Białostockiej. Po Mszy św. spotkanie integracyjne w Zespole Szkół Sportowych Nr 1 przy ul. Promiennej 13a w Białymstoku.

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB