Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  

Film "Paweł z Tarsu. Pojednanie Światów"

Ten pierwszy w pełni polski film o św. Pawle jest zrealizowany w stylu reportażu i dokumentu, w dynamicznej i atrakcyjnej dla współczesnego odbiorcy konwencji.
Ze względu na postać głównego bohatera i jego misję film zyskuje walor ewangelizacyjny i katechetyczny. Jest doskonałą pomocą w przeprowadzeniu katechezy. Może być wykorzystany nie tylko podczas katechezy parafialnej dla dorosłych, ale i na lekcjach religii w szkole średniej, w gimnazjum oraz w starszych klasach szkoły podstawowej. Do filmu dołączone są scenariusze lekcji oparte na poszczególnych odcinkach, a wykorzystujące interesujące formy i metody pracy.

Mamy nadzieję, że droga przebyta ze św. Pawłem – apostołem narodów, pozwoli nam ubogacić przeżywanie początku Roku Wiary.

Film do nabycia w >>Księgarni św. Jerzego.
więcej o filmie >> pobierz.doc

Projekcja tego filmu w całości (12 odcinków po ok. 30 min) odbyła się w dniach:

6 listopada 2012 r. (wtorek) - odcinki 1-4
7 listopada 2012 r. (środa) - odcinki 5-8
8 listopada 2012 r. (czwartek) - odcinki 9-12

Konspekty do filmu >> pobierz.pdf
(otrzymaliśmy dzięki życzliwości twórców: reż. Grzegorza Misiewicza i prod. Dariusza Trętowicza)

 

Inne materiały metodyczne: "Na drogach katechezy"

Internet w katechezie: dla dzieci, dla młodzieży, dla dorosłych


Jeśli jesteś autorem ciekawych pomocy katechetycznych i chciałbyś je opublikować na naszej stronie, napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB