Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  
sdm_p2p Katecheta sdm2015
preload image preload image


Najbliższe terminy:

5-7 maja 2017, parafia NMP Królowej Rodzin w Białymstoku, ul. NMP Królowej Rodzin 6. Rozpoczęcie w piątek Mszą św. o godz. 18.00. Zakończenie w niedzielę we wczesnych godzinach popołudniowych. Koszt uczestnictwa: 150 zł. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub osobiście w Wydziale Katechetycznym. Uwaga! Uczestnikom tych rekolekcji nie zapewnia się noclegu! Zapewnione jest wyżywienie. Szczegółowy program rekolekcji: pobierz.pdf.

16-17 czerwca 2017, Różanystok. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek o godz. 10.00, zakończenie w sobotę o godz. 18.00. Koszt uczestnictwa: 100 zł. Istnieje możliwość noclegu po wcześniejszym zgłoszeniu. Zapewniony jest obiad w piątek i sobotę. Pozostałe posiłki we własnym zakresie. Kontakt, zapisy: ks. Adam Wtulich SDB: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

Odbyły się:

 • 20-22 stycznia 2017, Hermanówka - O. Artur Wojtulewicz (przeor klasztoru OO. Benedyktynów z Tyńca). Tematyka rekolekcji - medalik św. Benedykta.
 • Rekolekcje dla katechetów w Różanymstoku: 27-28 maja 2016 r. Kontakt: ks. Adam Wtulich SDB; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
 • Rekolekcje dla katechetów w parafii Miłosierdzia Bożego w Białymstoku: 8-10 kwietnia 2016. Kontakt: Dorota Jurguć - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
 • 22-24 stycznia 2016 r., parafia Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Rekolekcje prowadził o. Piotr Włodyga - benedyktyn.
 • 4-6 grudnia 2015 r., Mońki. Rekolekcje prowadził ks. Wojciech Szubzda.
 • 23-25 października 2015 r., Studzieniczna. Rekolekcjonista: ks. Robert Koller.
 • 5-6.06.2015 r. - Różanystok, ks. Adam Wtulich.
 • 17-19.04.2015 r. - Białystok, dom rekolekcyjny przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Rekolekcje prowadzi ks. Mirosław Stankiewicz.
 • 9-11.01.2015 r. - Suraż, prowadzi ks. Krzysztof Kralka.
 • 14-16.11.2014 r. - Mońki, dom zakonny Sióstr Terezjanek przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
 • 23-25.05.2014 r. - par. pw. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Rekolekcje prowadzone przez ks. Mirosława Stankiewicza. Rozpoczęcie o 17.00 w piątek, zakończenie o godz. 14.00 w niedzielę. Kontakt: Dorota Jurguć
 • 7-9 lutego 2014 r. - par. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, Rekolekcje prowadzone przez misjonarzy ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, kontakt: Barbara Bachurek
 • 22-24 listopada 2013 - Suraż - Rekolekcje prowadzone przez Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji (prowadzili m.in. Anna Maria Kolberg, ks. Krzysztof Kralka
 • 25-27 października 2013 - Hermanówka - Rekolekcje prowadzone przez Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji (prowadził m.in. ks. Piotr Spyra)
 • 12-14 kwietnia 2013 r., Dom Rekolekcyjny przy par. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku - rekolekcje prowadzone przez ks. Mirosława Stankiewicza, kontakt p. Dorota Jurguć
 • 22-24 lutego 2013 r., Dom Rekolekcyjny przy par. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku - rekolekcje prowadzone przez misjonarzy z Brazylii ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, kontakt p. Barbara Bachurek.
 • 16-18 listopada 2012 r., Mońki, Dom Zakonny Sióstr Terezjanek, przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Mońkach, kontakt: ks. Stanisław Walenciej
 • 21-23 września 2012 r., Siemiatycze, Rekolekcje dla katechetów z rodzinami, kontakt: p. Jolanta Dziekońska.
 1. Istotnym elementem permanentnej formacji duchowej katechetów jest coroczny obowiązkowy udział w rekolekcjach.
 2. Katecheta uczestniczy obowiązkowo w rekolekcjach organizowanych przez Wydział Katechetyczny co roku, a gdy korzysta z formacji jakiegoś ruchu czy stowarzyszenia kościelnego, obowiązkowo raz na 3 lata.
 3. Niezastosowanie się do powyższego zobowiązania może być podstawą do wycofania misji kanonicznej. W przypadku misji stałej – jej cofnięcia.
 4. Jeżeli katecheci uczestniczą w rekolekcjach zamkniętych to obowiązek odprawienia rekolekcji spełniają tylko ci katecheci, którzy uczestniczą we wszystkich zajęciach. Rekolekcje mają charakter zamknięty i dlatego do całości należą również noclegi i posiłki w domu rekolekcyjnym – bez względu na miejsce zamieszkania uczestników.
 5. O przyjęciu na poszczególne turnusy będzie decydowała kolejność zgłoszeń w Wydziale Katechetycznym i wpłata zadatku w wys. 50 zł. W przypadku rezygnacji zadatek nie będzie zwracany.
 6. Każdy turnus rozpoczyna się w piątek o godz. 17.00, a kończy w niedzielę w południe.
 7. Prosimy, aby katecheci uczestniczyli w tym turnusie, na który zgłosili swój udział, gdyż ilość miejsc w domach rekolekcyjnych jest ściśle określona. W razie konieczności zmiany terminu z powodu wypadku losowego należy zgłosić w Wydziale Katechetycznym.
 8. Dekanalne dni skupienia obowiązują wszystkich katechetów raz w semestrze. Terminy uzgadniane są z wizytatorem szkolnym danego dekanatu.

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB