Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  

Najbliższe terminy:

 • 10-12 listopada 2017, Hermanówka, rekolekcje poświęcone Lectio Divina. Lectio Divina (pobożne, duchowe czytanie Słowa Bożego) to jedna z najstarszych praktyk, pochodząca jeszcze z czasów Ojców Pustyni. Jeżeli chcesz głębiej spotkać się ze Słowem Bożym i pozwolić, aby Ono przeniknęło całe Twoje życie, a przy tym odejść od gwaru życia i zakosztować radości bycia we wspólnocie, to przyjedź na rekolekcje do Hermanówki. Rekolekcje poprowadzi Ksiądz Profesor Radosław Kimsza, duszpasterz i specjalista w zakresie teologii życia duchowego. Rozpoczęcie: piątek, godz. 17.00. Zakończenie: niedziela, godz. 12.00. Koszt: 150 zł z noclegiem i wyżywieniem (bez obiadu w niedzielę) + 20 zł (w przypadku wypożyczenia bielizny pościelowej). Zapisy w Wydziale Katechetycznym.

 • 19-21 stycznia 2018, Parafia NMP Królowej Rodzin w Białymstoku, rekolekcje pod hasłem "Katechizacja w mocy Ducha Świętego". W oparciu o nowy program duszpasterski zatytułowany "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym" oraz Adhortację Evangelii gaudium będziemy starali się odczytać na nowo wezwanie Papieża Franciszka do „ewangelizacji bardziej gorliwej, radosnej, ofiarnej, śmiałej, zawsze pełnej miłości i zdolnej do zarażenia innych” (Evangelii gaudium 261) i przełożyć je na naszą posługę katechetyczną, aby była „katechizacją w mocy Ducha Świętego”. Uczestnikom zapewnia się wyżywienie. Brak możliwości noclegu. Zapisy w Wydziale Katechetycznym.
 • 20-22 kwietnia 2018 - rekolekcje wyjazdowe (szczegóły wkrótce)

 

Odbyły się:

 • 16-17 czerwca 2017, Różanystok
 • 5-7 maja 2017, parafia NMP Królowej Rodzin w Białymstoku
 • 20-22 stycznia 2017, Hermanówka - O. Artur Wojtulewicz (przeor klasztoru OO. Benedyktynów z Tyńca). Tematyka rekolekcji - medalik św. Benedykta.
 • Rekolekcje dla katechetów w Różanymstoku: 27-28 maja 2016 r. Kontakt: ks. Adam Wtulich SDB; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
 • Rekolekcje dla katechetów w parafii Miłosierdzia Bożego w Białymstoku: 8-10 kwietnia 2016. Kontakt: Dorota Jurguć - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
 • 22-24 stycznia 2016 r., parafia Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Rekolekcje prowadził o. Piotr Włodyga - benedyktyn.
 • 4-6 grudnia 2015 r., Mońki. Rekolekcje prowadził ks. Wojciech Szubzda.
 • 23-25 października 2015 r., Studzieniczna. Rekolekcjonista: ks. Robert Koller.
 • 5-6.06.2015 r. - Różanystok, ks. Adam Wtulich.
 • 17-19.04.2015 r. - Białystok, dom rekolekcyjny przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Rekolekcje prowadzi ks. Mirosław Stankiewicz.
 • 9-11.01.2015 r. - Suraż, prowadzi ks. Krzysztof Kralka.
 • 14-16.11.2014 r. - Mońki, dom zakonny Sióstr Terezjanek przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
 • 23-25.05.2014 r. - par. pw. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Rekolekcje prowadzone przez ks. Mirosława Stankiewicza. Rozpoczęcie o 17.00 w piątek, zakończenie o godz. 14.00 w niedzielę. Kontakt: Dorota Jurguć
 • 7-9 lutego 2014 r. - par. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, Rekolekcje prowadzone przez misjonarzy ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, kontakt: Barbara Bachurek
 • 22-24 listopada 2013 - Suraż - Rekolekcje prowadzone przez Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji (prowadzili m.in. Anna Maria Kolberg, ks. Krzysztof Kralka
 • 25-27 października 2013 - Hermanówka - Rekolekcje prowadzone przez Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji (prowadził m.in. ks. Piotr Spyra)
 • 12-14 kwietnia 2013 r., Dom Rekolekcyjny przy par. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku - rekolekcje prowadzone przez ks. Mirosława Stankiewicza, kontakt p. Dorota Jurguć
 • 22-24 lutego 2013 r., Dom Rekolekcyjny przy par. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku - rekolekcje prowadzone przez misjonarzy z Brazylii ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, kontakt p. Barbara Bachurek.
 • 16-18 listopada 2012 r., Mońki, Dom Zakonny Sióstr Terezjanek, przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Mońkach, kontakt: ks. Stanisław Walenciej
 • 21-23 września 2012 r., Siemiatycze, Rekolekcje dla katechetów z rodzinami, kontakt: p. Jolanta Dziekońska.
 1. Istotnym elementem permanentnej formacji duchowej katechetów jest coroczny obowiązkowy udział w rekolekcjach.
 2. Katecheta uczestniczy obowiązkowo w rekolekcjach organizowanych przez Wydział Katechetyczny co roku, a gdy korzysta z formacji jakiegoś ruchu czy stowarzyszenia kościelnego, obowiązkowo raz na 3 lata.
 3. Niezastosowanie się do powyższego zobowiązania może być podstawą do wycofania misji kanonicznej. W przypadku misji stałej – jej cofnięcia.
 4. Jeżeli katecheci uczestniczą w rekolekcjach zamkniętych to obowiązek odprawienia rekolekcji spełniają tylko ci katecheci, którzy uczestniczą we wszystkich zajęciach. Rekolekcje mają charakter zamknięty i dlatego do całości należą również noclegi i posiłki w domu rekolekcyjnym – bez względu na miejsce zamieszkania uczestników.
 5. O przyjęciu na poszczególne turnusy będzie decydowała kolejność zgłoszeń w Wydziale Katechetycznym i wpłata zadatku w wys. 50 zł. W przypadku rezygnacji zadatek nie będzie zwracany.
 6. Każdy turnus rozpoczyna się w piątek o godz. 17.00, a kończy w niedzielę w południe.
 7. Prosimy, aby katecheci uczestniczyli w tym turnusie, na który zgłosili swój udział, gdyż ilość miejsc w domach rekolekcyjnych jest ściśle określona. W razie konieczności zmiany terminu z powodu wypadku losowego należy zgłosić w Wydziale Katechetycznym.
 8. Dekanalne dni skupienia obowiązują wszystkich katechetów raz w semestrze. Terminy uzgadniane są z wizytatorem szkolnym danego dekanatu.

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB