Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  

NOWOŚCI 2017:

IV Edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego „Różańcowa Pani w sercu człowieka”. Pobierz.docx.

Konkurs plastyczny „Człowiek idący za Słowem, człowiek pragnący Kościoła”. Pobierz.doc.

Konkurs literacki i plastyczny dla dzieci i młodzieży „Jestem misjonarzem”. Pobierz.docx.

XII Olimpiada Franciszkańska. Pobierz.doc.

II Edycja Archidiecezjalnego Konkursu Plastycznego „Droga Krzyżowa – Stacja Twojego Życia”. Pobierz.doc.

IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS MULTIMEDIALNY O JANIE PAWLE II (gimnazjum i szkoły średnie). Szczegóły: pobierz.pdf.

Diecezjalny Konkurs Plastyczny „Miłość i ofiara współczesnych świętych: Jana Pawła II, siostry Faustyny Kowalskiej i błogosławionego księdza Michała Sopoćko – zanurzonych w Miłosierdziu Boga”. Pobierz.docx.

III Edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego o różańcu. Szczegóły: pobierz.docx.

Konkurs Plastyczny „Moje, Twoje, nasze chrześcijaństwo odzwierciedleniem Bożej prawdy w codziennym życiu”. Szczegóły: pobierz.docx.

Konkurs Papieski - październik 2016: "JAKIE CHRZEŚCIJAŃSTWO - MOJE, TWOJE, NASZE”. Do pobrania: tematy.doc, regulamin.doc, protokół dla sekcji literackiej.doc, protokół dla sekcji multimedialnej.doc, protokół dla sekcji plastycznej.doc.

XI Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Szczegóły w Regulaminie Olimpiady dostępnym na stronie: www.olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl lub do pobrania tutaj.doc.

XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej (Księga Daniela, Apokalipsa św. Jana). Etap szkolny: 14 marca 2017; etap diecezjalny: 25 kwietnia 2017; etap ogólnopolski: 5-6 czerwca 2017. Więcej informacji na stronie www.okwb.pl.

Konkurs literacki i plastyczny dla dzieci i młodzieży pt.: „Święci w dziejach Narodu Polskiego” . Szczegóły na stronie internetowej Akcji Katolickiej naszej Archidiecezji. Zob. tutaj.

I Edycja Konkursu Plastycznego „Droga Krzyżowa – Stacja Mojego Życia”. Pobierz.doc.

Konkurs „My od Mieszka i Chrobrego” z okazji Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Szczegóły: pobierz.docx, prezentacja.pptx.

IV Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki „By czas nie zaćmił i niepamięć. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej". Szczegóły: pobierz.pdf. Zgłoszenie: pobierz.pdf.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "Jubileusz Chrztu Polski 966-2016. Bądźcie wierni łasce chrztu świętego". Pobierz.docx.

XII edycja Konkursu Papieskiego Fundacji 'Instytut Tertio Millennio' pod hasłem „Moje Westerplatte”. Szczegóły: pobierz.docx. Plakat: pobierz.jpg

Konkurs Literacki "Błogosławiony Edmund Bojanowski - opiekun dzieci, chorych i ubogich” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego. Pobierz: regulamin.doc, karta zgłoszenia.doc, oświadczenie.doc.

Olimpiada Teologii Katolickiej (uwaga! krótki termin eliminacji diecezjalnych): pobierz tutaj.doc.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej: pobierz tutaj.docx.
Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie: zob. tutaj.
Konkurs plastyczny „Miłość do bliźniego, szansą na odnalezienie oblicza Bożego miłosierdzia”. Pobierz tutaj.doc.
Konkurs plastyczny „Różaniec lekiem na zło współczesnego świata”. Pobierz tutaj.docx.
Konkurs literacki i plastyczny dla dzieci i młodzieży „Zofia Kossak w służbie Bogu, Kościołowi i Polsce. W 125. rocznicę urodzin”: pobierz tutaj.pdf
Międzynarodowy Konkurs Plastyczno-Literacki dla dzieci, młodzieży i dorosłych pt.: „Bł. Bolesławo, naśladowczyni Świętej Rodziny, prowadź nas”. Szczegóły do pobrania tutaj.pdf.

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" po raz dwudziesty organizuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, kierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Zakresem tematycznym tej edycji będą: Księga Pieśni nad Pieśniami, Ewangelia wg św. Mateusza oraz List do Efezjan. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym (15.03.2016), diecezjalnym (26.04.2016) i ogólnopolskim (6-7.06.2016). Więcej informacji na stronie www.okwb.pl.

Instytut Tertio Millennio zaprasza młodzież ponadgimnazjalną do wzięcia udziału w XI Edycji Konkursu Papieskiego. Pierwszy etap: Od 16 lutego do 16 marca 2015 (quiz on-line); drugi etap: 23 marca 2015 (test on-line wielokrotnego wyboru); trzeci etap: 25 marca - 15 kwietnia 2015 (napisanie eseju); finał: 16 maja 2015 (obrona eseju przed komisją). Pozostałe informacje na stronie www.konkurspapieski.pl. Do pobrania plakat.jpg.

Zapraszamy do udziału w V edycji konkursu Archiwum Wspomnień Jana Pawła II. Konkurs jest skierowany do uczniów gimnazjów i liceów. Zadaniem uczestników jest przygotowanie wywiadu ze świadkiem (świadkami) wizyty Jana Pawła II w Polsce. Termin zgłoszeń: 2 marca 2015. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe (sprzęt multimedialny) oraz warsztaty dziennikarskie w Warszawie. Szczegóły na stronie www.wspomnieniajp2.pl.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w I Międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Literackim o bł. Bolesławie Lament (1862-1946), trwającym od 9 lutego do 15 kwietnia 2015 r. Do udziału zaproszone są dzieci i młodzież, w czterech grupach wiekowych. W kategorii plastycznej: I grupa - dzieci od 6 do 10 lat; II grupa - dzieci od 11 do 13 lat. W kategorii literackiej: III grupa – młodzież od 14 do 16 lat; IV grupa – młodzież powyżej 17 lat. Materiały do pobrania: regulamin.pdf; plakat.pdf; karta zgłoszenia.pdf; książka.pdf.

Szkoła Podstawowa nr 7 im Hugona Kołłątaja w Białymstoku oraz Zespół Szkół Społecznych nr 2 STO w Białymstoku zwracają się z propozycją o wzięcie udziału przez Państwa uczniów w konkursie plastycznym „Różaniec – skarb, który trzeba odkrywać”, organizowanym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych, oraz dzieci w wieku przedszkolnym przy współpracy Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Białostockiej.Szczegóły i regulamin pobierz.doc

Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku zwraca się z propozycją       wzięcia udziału przez Państwa uczniów w konkursie plastycznym „Gdzie miłość wzajemna i dobroć – tam znajdziesz świętość”, organizowanym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych województwa podlaskiego, w ramach XXXII Dni Kultury Chrześcijańskiej „Zanurzeni w świętości…” Białystok – październik 2014 r., przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 7 w Białymstoku i Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Białostockiej.Szczegóły i regulamin konkursu pobierz.doc.

Akcja Katolicka Archidiecezji Białostockiej we współpracy z Wydziałem Katechetycznym, Kuratorium Oświaty i Departamentem Edukacji UM w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w konkursie literackim i plastycznym dla dzieci i młodzieży pt. "Bełza i Chełmoński - Bogu i Ojczyźnie". Regulamin konkursu dostępny na stronie www.akcja-katolicka.bialystok.opoka.org.pl

Konkurs Papieski 2014 ”ZANURZENI W ŚWIĘTOŚCI ŚW. JANA PAWŁA II I ŚW. JANA XXIII”
Termin: 25 października 2014 r.
Tematy: pobierz.doc
Data składania prac w Wydziale Katechetycznym: 20 października 2014 r.
Sekcje jak co roku: plastyczna, literacka, multimedialna
Prace należy dostarczyć do Wydziału Katechetycznego.
Wersje elektroniczne na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W 30. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki parafia Św. Stanisława Kostki w Warszawie ogłasza
OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY "OBIEKTYWEM WIDZIANE – Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko"
Szczegóły (regulamin i formularze) na: www.popieluszko.net.pl

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB