Rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej

Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku organizuje trzydniowe rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej. Rozpoczęcie w piątek 30 stycznia o godz. 16.30; zakończenie w niedzielę 1 lutego o godz. 13.00. Rekolekcje odbędą się w budynku Seminarium przy ul. Warszawskiej 46. Należy zabrać ze sobą Pismo Święte, notatnik, rzeczy osobiste, śpiwór. Szczegółowe informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. (85) 748 20 29, 783 816 937.

Konkurs poetycki i multimedialny o bł. ks. M. Sopoćce

Publiczne Gimnazjum Nr 16 w Białymstoku i Wydział Katechetyczny zapraszają uczniów z klas 5-6 szkoły podstawowej i gimnazjalistów do udziału w wojewódzkim konkursie poetyckim i multimedialnym na temat "Błogosławiony Ksiądz Michał Sopoćko - Przewodnik i Wychowawca". Regulamin do pobrania tutaj.

„Cel – pal!” - warsztaty dla katechetów

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zaprasza katechetów oraz nauczycieli szkół katolickich na kolejne już bezpłatne warsztaty. Tym razem tematyka dotyczyć będzie wyznaczania celów. Uczestnicy spotkania poznają metody określania priorytetów, techniki wyznaczania i realizacji celów zarówno osobistych, jak i zawodowych oraz zdobędą umiejętność zarządzania celami krótko i długoterminowymi. Spotkanie odbędzie się w czwartek 19 lutego 2015 r. o godz. 17.00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Białymstoku przy ul. Przygodnej 14 lok. U4. Prowadzi trener rozwoju osobistego Rafał Kondraciuk. Zapisy trwają do 13 lutego na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Festiwal Kolęd "KOLĘDA Z GWIAZDĄ" 2015

Fundacja SPE SALVI zaprasza na Festiwal Kolęd pod nazwą KOLĘDA Z GWIAZDĄ, który odbędzie się 17 stycznia 2015 r. w Kinie FORUM w Białymstoku, ul. Legionowa 5. W programie:
· godz. 12.30 – IX Diecezjalny Przegląd kolęd i Pastorałek - prezentacja repertuaru zgłoszonych uczestników;
Do udziału w przeglądzie zaproszeni są soliści, chóry, zespoły oraz schole. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie wypełnionej karty zgłoszenia na adres mailowy podany w regulaminie. Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania tutaj lub na stronie www.koledazgwiazda.archibial.pl.
· godz. 15.00 – koncert Kolęda z Gwiazdą - występ czterech laureatów konkursów kolęd i pastorałek, a następnie zaproszone zespoły z repertuarem kolęd i pastorałek - Boże Echo i New Day. 
Udział publiczności w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zjazd kolędowy

W dniu 10 stycznia 2015 r. o godz. 10.00 w sali kina "TON" w Białymstoku odbędzie się konferencja naukowa (Zjazd kolędowy) dla duszpasterzy i katechetów. Przypominamy, że udział w spotkaniu jest obowiązkowy.

Nowa oferta warsztatowa CEN

Zachęcamy katechetów do zapoznania się i skorzystania z nowej bezpłatnej oferty warsztatowej Centrum Edukacji Nauczycieli (styczeń-marzec 2015 r.). Szczegóły w załączniku.

Koncert Kolęd i Pastorałek

Po raz piąty w Białymstoku odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek „Niech kolęda popłynie do nieba, kolędę światu nieść trzeba". Zapraszamy na wspólne kolędowanie katechetów, nauczycieli z uczniami i wszystkich chętnych do białostockiej katedry w piątek 9 stycznia 2015 r. o godz. 12.00.

VII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MYŚLI JANA PAWŁA II

Już po raz siódmy zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Myśli Jana Pawła II”. W bieżącym roku szkolnym tematem przewodnim konkursu będzie przesłanie Jana Pawła II do Ojczyzny i Rodaków - „Przestań się lękać!”. Olimpiada ma charakter trójstopniowy, kolejne eliminacje konkursowe będą przeprowadzane w terminach:
•I stopień (szkolny) – 11 lutego 2015 r.
•II stopień (wojewódzki) – 7 kwietnia 2015 r.
•III stopień (ogólnopolski) – 19-20 czerwca 2015 r.
Szczegóły w załączniku i na stronie internetowej Olimpiady.