Iskra Bożego Miłosierdzia

Zespół Iskra Bożego Miłosierdzia zaprasza katechetów do podjęcia modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w przedszkolach i szkołach w pierwsze piątki miesiąca. Szczególną intencją jest zanoszenie próśb o miłość w rodzinach i pokój na świecie. Szczegóły na plakacie i w Liście do Katechetów.

IV Podlaski Konkurs Kolęd i Pastorałek

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjum województwa podlaskiego do udziału w IV Podlaskim Konkursie Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Czarnej Białostockiej w dniu 26 stycznia 2015 roku. Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej szkoły.

Biblijne spotkania katechetyczne dla dorosłych Mess'AJE

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych odkrywaniem Biblii jako historii wiary na biblijne spotkania katechetyczne dla dorosłych w ramach cyklu katechez Mess'AJE. Najbliższe spotkania:
1. Niedziela 7 grudnia 2014, godz. 19.30 - Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego "Nazaret", ul. Pogodna 63 w Białymstoku.
2. Wtorek 9 grudnia 2014, godz. 18.00 - Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej, ul. Warszawska 50 w Białymstoku.

XIX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych do udziału w XIX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Zakres tegorocznej edycji obejmuje Księgę Jonasza, Ewangelię wg św. Łukasza i Dzieje Apostolskie. Szczegóły w załączniku.docx. Do pobrania również plakat.jpg.

Projekcje filmowe w kinie TON

1. Film "Karolina": 6 grudnia, godz. 19.00.
2. Film "Matteo": 7 grudnia, godz. 14.00, 16.30, 19.00.
Cena biletu: 10 zł - do nabycia przed każdą projekcją oraz w Księgarni Katolickiej w budynku kina TON.

Zmiana terminu grudniowych warsztatów CEN

Ze względów organizacyjnych warsztaty na temat "Wykorzystanie pytań w procesie edukacyjnym", zaplanowane na 10 grudnia 2014 r., odbędą się 7 stycznia 2015 r. Zainteresowanych nauczycieli religii przepraszamy za zmianę i zapraszamy na zajęcia w nowym terminie: 7 stycznia 2015 r., godz. 15.30, sala 102 w Centrum Edukacji Nauczycieli.

Warsztaty artystyczne dla młodzieży „Gdybym mówił językami ludzi i aniołów”

Ośrodek Edukacyjno-Wypoczynkowy Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Rybakach we współpracy z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego organizuje w dniach 15-17 kwietnia 2015 r. warsztaty artystyczne dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zajęcia będą prowadzone przez pracowników i studentów Wydziału Sztuki UWM. Oprócz integracji środowiska spotkanie ma na celu poszukiwanie inspiracji, doskonalenie ekspresji twórczej, wymianę doświadczeń oraz umożliwienie pokazania twórczości szerszej publiczności. Koszt uczestnictwa obejmujący zakwaterowanie, wyżywienie i obsadę kadrową zajęć wynosi 115 zł za cały pobyt. Szczegóły i dane kontaktowe: tutaj.pdf.

Film "Matteo" w białostockich kinach

W kinach Helios w Białymstoku w dniach od 21 do 27 listopada br. będzie wyświetlany film dokumentalny "Matteo" Michała Kondrata. Film przedstawia postać Sługi Bożego o. Matteo da Agnone - zakonnika, egzorcysty, który mimo że umarł, nadal egzorcyzmuje. W filmie zarejestrowano, jak przy grobie o. Matteo osoby zniewolone demonicznie zostają uwalniane, a następnie składają świadectwo do kamery. Film przeznaczony dla widzów od lat 15. Plakat do pobrania i szczegóły na stronie autora filmu.