Młodzieżowe Forum Miłosierdzia - „Świadkowie Miłosierdzia” - 13.06.2014 r.

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 10 im. Błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Białymstoku serdecznie zaprasza młodzież z klas szóstych szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalną Archidiecezji Białostockiej na Młodzieżowe Forum Miłosierdzia pod hasłem: „Świadkowie Miłosierdzia”, które odbędzie się 13 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół Nr 10 przy ul. Sokólskiej 1 w Białymstoku.
Forum objął honorowym patronatem Ks. Arcybiskup Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki.
Szczegóły <<pobierz.doc

Zjazd Paschalny duszpasterzy i katechetów - 10 maja 2014 r.

Międzywydziałowa Katedra Teologii Katolickiej Uniwersytetu w Białymstoku oraz Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej zapraszają księży, siostry zakonne i katechetów na konferencję naukową (Zjazd paschalny), pod hasłem: IN EO QUI CONFORTAT.

Szczegóły...

"Maryja - Matka Syna Bożego" - XX Dni Maryjne

KLUB INTELIGENCJI KATOLICKIEJ W BIAŁYMSTOKU
zaprasza na XX Dni Maryjne pod hasłem: "Maryja - Matka Syna Bożego"
Szczegóły...

Krzysztof Maria Lausch nie żyje

28 kwietnia 2014r., po długiej chorobie zmarł Krzysztof Maria Lausch - jeden z najwybitniejszych twórców katechezy specjalnej w Polsce. Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie go do siebie. Prosimy o modlitwę za jego rodzinę pogrążona w żałobie.
Msza pogrzebowa odbędzie się dnia 2 maja 2014r. o godz. 12.00 w Kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej 97 w Poznaniu.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 2 maja 2014r. o godz. 13.30 na Cmentarzu Górczyńskim przy ul. P. Ściegiennego w Poznaniu.

Ogólnopolski Tydzień Biblijny

W dniach 4 - 10 maja 2014 odbędzie się VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem "Wierzę w Ciebie, Jezu Chryste, Synu Boży". Tydzień rozpocznie tzw. Niedziela Biblijna.
Tydzień Biblijny jest organizowany przez Stowarzyszenie Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na propagowanie wiedzy i kultury biblijnej, jako podstawy formacji chrześcijańskiej.
Proponowane pomoce liturgiczne i duszpasterskie nawiązują do hasła roku duszpasterskiego, które ukierunkowuje życie Kościoła w Polsce na pogłębienie wiary w Jezusa Chrystusa - Syna Bożego.
Na stronie www.biblista.pl dostępne są materiały, które pomogą w przygotowaniu Tygodnia Biblijnego w parafiach.

Konkurs Plastyczny pt. "Krzyża Twego się nie wstydzę"

X Edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. "Krzyża Twego się nie wstydzę"
skierowana do szkół podstawowych i gimnazjów.
Regulamin w załączniku...

VIII Ekumeniczny Konkurs Plastyczny - "Matka Boża w Ikonie"

VIII Ekumeniczny Konkurs Plastyczny - "Matka Boża w Ikonie"
jest adresowany do młodzieży ze szkół gimnazjalnych oraz klas 4-6 szkół podstawowych.
więcej w KONKURSY