Rekolekcje w Studzienicznej - nowy termin

Nowy termin: 10-12 grudnia 2021. Zapisy w Wydziale Katechetycznym.

„Na drogach i bezdrożach wychowania… z kompasem Prymasa Wyszyńskiego”

W związku z Tygodniem Wychowania i beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku i Wydział Katechetyczny organizują konferencję, która odbędzie się 23 września 2021.

W programie:

-godz. 9.30 - Msza święta w archikatedrze białostockiej;

-godz. 10.30 - Konferencja pod hasłem „Na drogach i bezdrożach wychowania… z kompasem Prymasa Wyszyńskiego”Szczegółowy program: kliknij i zobacz.

Uwaga! Z racji na aktualne przepisy sanitarne liczba miejsc na konferencji jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez stronę CEN: kliknij i zapisz się.

Konferencja będzie transmitowana na kanale YouTube Archidiecezji Białostockiej. Kliknij i zobacz.

NOWOŚĆ (23.09.2021): Relacja z wydarzenia na stronie Archidiecezji. Kliknij i zobacz.

VIII Ogólnopolska Konferencja Katechetów Szkół Specjalnych

VIII Ogólnopolska Konferencja Katechetów Szkół Specjalnych "Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie" odbędzie się w dniach 1-3 października 2021 w Domu Rekolekcyjnym Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3, w Warszawie.

W programie: WARSZTATY • WYKŁADY • GIEŁDA POMYSŁÓW • WIECZÓR DLA DUCHA.

Zapisy na konferencję do 15 września 2021 r. poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.katecheci.archwwa.pl. Pełny koszt uczestnictwa, zakwaterowania i posiłków to 400 zł (płatne na miejscu gotówką).

Dodatkowe informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem 601934887.

Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

Tegoroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w piątek 1 października 2021 roku. Ksiądz Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki serdecznie zaprasza do wspólnego pielgrzymowania Dyrektorów, Wychowawców, Nauczycieli, Katechetów i Maturzystów wszystkich szkół ponadpodstawowych znajdujących się na terenie Archidiecezji Białostockiej. Celem pielgrzymki jest modlitwa o dobre rozeznanie przez młodych swojej drogi życiowej, a także zawierzenie Maryi czasu przygotowania się do egzaminu dojrzałości. Osobą koordynującą Pielgrzymkę jest Ks. Wojciech Kapica.

Informacje koordynatora, w tym program pielgrzymki: kliknij i pobierz.

XI Tydzień Wychowania

W dniach 12-18 września 2021 Kościół w Polsce będzie obchodził XI Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa”. Materiały można pobrać ze strony https://tydzienwychowania.pl.

W naszej archidiecezji, w związku z Tygodniem Wychowania i beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Centrum Edukacji Nauczycieli i Wydział Katechetyczny organizują konferencję, która odbędzie się 23 września 2021. Konferencję poprzedzi Msza św. w białostockiej archikatedrze o godz. 9.30. Szczegóły wkrótce.

Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne zaprasza na wystawę "Prymas Tysiąclecia w Białymstoku". Szczegóły: kliknij i zobacz.

Film dokumentalny Jacka Bąka "Moc Prymasa Tysiąclecia": kliknij i oglądaj. Więcej na ten temat: kliknij i zobacz.

Słowo Komisji Wychowania Katolickiego KEP z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego

"Rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Otrzymujemy w darze nowy czas nauki i wychowania. Wszystko chcemy przeżywać jako wielką szansę i zadanie, dlatego też jako ludzie wiary na pierwszym miejscu zwracamy się do Boga z prośbą o pomoc. Niech Chrystus, Nauczyciel nauczycieli, obdarza wszystkich potrzebnymi łaskami.

Z całego serca dziękujemy Wam Drodzy Katecheci, Nauczyciele i Wychowawcy za Waszą ciężką pracę. Dziękujemy za nieustanną gotowość podejmowania posługi nauczania i wychowywania. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za to, że w tych trudnych czasach trwacie dzielnie na drodze swojego nauczycielskiego powołania...".

Czytaj dalej: kliknij i pobierz.

Archidiecezjalny Dzień Katechetyczny ONLINE

„Komunikacja online to temat bardzo na czasie. Wszyscy wiedzą, ile trudu wymagało prowadzenie katechezy w trybie zdalnym. Mam nadzieję, że zaprezentowane tu treści i wskazania będą użyteczne, jeśli ponownie pojawi się taka potrzeba” – mówił otwierając Archidiecezjalny Dzień Katechetyczny duszpasterzy i katechetów Bp Henryk Ciereszko, Administrator Archidiecezji Białostockiej. Spotkanie przebiegało pod hasłem: „Komunikacja online i offline w katechezie”. Relacja z wydarzenia na stronie Archidiecezji: kliknij i zobacz. Całość transmisji: kliknij i oglądaj.

Mszę świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego odprawi Bp Henryk Ciereszko, Administrator Archidiecezji Białostockiej, w środę 1 września 2021 roku o godz. 9.00 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Białymstoku. Relacja z Mszy św. na stronie Archidiecezji: kliknij i zobacz.

Archidiecezjalny Dzień Katechetyczny - 28 sierpnia 2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w Archidiecezjalnym Dniu Katechetycznym, który odbędzie się online, na kanale YouTube Archidiecezji Białostockiej. Początek transmisji - sobota 28 sierpnia 2021 o godz. 9.30. Temat tegorocznego ADK brzmi: „Komunikacja online i offline w katechezie”.

Tematy referatów:

• ks. prof. UKSW dr hab. Krzysztof Marcyński SAC: „Wyzwania komunikacyjne dla katechetów wobec konsekwencji pandemii koronawirusa”;
• mgr Jolanta Wysztygiel: „Zdalnie, stacjonarnie, hybrydowo – różne oblicza komunikacji, ale ten sam człowiek”;
• mgr Urszula Zagan: „Budowanie relacji w katechezie online. Możliwe?”.

LINK DO TRANSMISJI: kliknij i oglądaj.