Spotkanie Plenarne Katechetów

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Plenarne Katechetów Świeckich i Zakonnych, które odbędzie się w sobotę 15 czerwca 2019 roku w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie.

Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 10.00, zakończenie - przed godz. 13.00.

W programie: Eucharystia, modlitwa przy Krzyżu Katechetów, sprawy bieżące, spotkanie przy ognisku.

Prosimy o zabranie własnego prowiantu.

Koncert Uwielbienia "Bogu Dźwięki"

Zapraszamy na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki, który odbędzie się w niedzielę 9 czerwca 2019 o godz. 20.30 przed Katedrą białostocką. Koncert wykonany na żywo ze 100 osobowym chórem oprawiony będzie obrazem na żywo sypanym piaskiem do każdego z utworów. Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie www.bogudzwieki.archibial.pl.

Zaproszenie na spotkania biblijne

Stowarzyszenie Mess'AJE Polska, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej oraz Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej im. bł. Michała Sopoćki w Białymstoku zapraszają wszystkich chętnych dorosłych na spotkanie biblijne pt. "Debora" w środę 12 czerwca 2019 w godz. 19.00-20.30. Kurs animatora biblijnej katechezy dorosłych odbędzie się w dniach 13, 14, 15 oraz 20, 21, 22 września 2019. Spotkania odbywają się w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku (wejście od parkingu).

"Kontrowersje w katechezie"

W dniu 15 maja 2019 w UKSW w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Katechetyczna pt. "Kontrowersje w katechezie", która spotkała się z pozytywnym odbiorem licznie przybyłych słuchaczy. Organizatorzy konferencji udostępnili nagrania wystąpień: Czy religia potrzebuje metafizyki?; Jak „nie uczyć” o innych religiach w katechezie?; Na kogo głosowałby Bóg? O polityce na lekcjach religii; Biblijne problemy w katechezie; Trudności komunikacyjne w katechezie; Tematyka seksualna w katechezie. Zachęcamy do wysłuchania referatów.
Wystąpienia w ramach I sesji: kliknij i posłuchaj.
Wystąpienia w ramach II sesji: kliknij i posłuchaj.

"Dar na stulecie"

18 maja 2019, w 99. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, ruszył ogólnopolski projekt "Dar na stulecie". Ideą akcji jest wyzwolenie dobra, które zasiał w nas Jan Paweł II przez lata swojego pontyfikatu. Zapraszamy katechetów, nauczycieli, wychowawców, rodziców oraz dzieci i młodzież do włączenia się w tę akcję.

Szczegółowe informacje na stronie: www.darna100.pl.

XI Tydzień Biblijny

W dniach 5-11 maja 2019 roku w Kościele w Polsce przeżywamy XI Tydzień Biblijny pod hasłem: "Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego" (1 P 1, 12). Tydzień Biblijny otwiera Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tegorocznym Tygodniu Biblijnym proponowane jest głębsze zapoznanie się z Ewangelią św. Jana. 

Materiały do katechez oraz inne materiały pomocnicze ułatwiające przeprowadzenie Tygodnia Biblijnego i Narodowego Czytania Pisma Świętego w kościołach i w szkołach trafiły do każdej parafii.

Więcej informacji na stronie www.biblista.pl.

Rekolekcje w Różanymstoku

W dniach 1-2 maja 2019 w Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku organizowane są rekolekcje dla Katechetów. Rekolekcje rozpoczynają się w środę 1 maja o godzinie 10.30. Kończą się we czwartek 2 maja o godzinie 18.00. Szczegółowy program zostanie podany w dniu rozpoczęcia rekolekcji. Koszt udziału w rekolekcjach wynosi 100 zł od osoby. Istnieje możliwość noclegu. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia wyłącznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wizytator odpowiedzialny: ks. Adam Wtulich SDB. Zapraszamy.

Wielkanoc 2019

"Chrystus żyje. On jest naszą nadzieją, jest najpiękniejszą młodością tego świata. Wszystko, czego dotknie, staje się młode, staje się nowe, napełnia się życiem." (Papież Franciszek, Adhortacja Christus vivit, 1).

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę, aby spotkanie ze Zmartwychwstałym, który pokonał grzech i śmierć i dał nam nowe życie, stało się źródłem niezachwianej nadziei i radości oraz wiary w to, że Miłość zawsze zwycięża nienawiść. Niech przyniesie pokój serca silniejszy niż wszelki smutek i zwątpienie. W mocy Bożego Ducha idźmy i głośmy, że Jezus Chrystus żyje. Alleluja!

Do zobaczenia na Zjeździe Paschalnym 27 kwietnia 2019 o godz. 10.00.