VIII Olimpiada Franciszkańska wiedzy o św. Maksymilianie 2013/2014

Organizatorem Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe jest Kuria Prowincjalna OO. Franciszkanów z siedzibą w Warszawie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Parafia Ojców Franciszkanów p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach. Celem Olimpiady jest przybliżenie młodemu pokoleniu postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Ten wielki Polak, przez swoją działalność medialną (założenie przed wojną wydawnictwa w Niepokalanowie) jak też przez swoje życie, a zwłaszcza śmierć w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, na stałe wpisał się w historię narodu polskiego jako osoba niezwykła i godna naśladowania.

Szczegóły i regulamin: www.olimpiada.franciszkanie.pl

I Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki

Zapraszamy do udziału w I Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć". W poszukiwaniu prawdy o Katyniu i Smoleńsku. Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w naszym województwie.

Szczegóły w plikach - pobierz.zip

XVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Biblijne „zmagania" kierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Na laureatów czekają między innymi, indeksy na uczelnie wyższe, na różne kierunki studiów oraz inne atrakcyjne nagrody, w tym m.in. pielgrzymka do Ziemi Świętej!

Więcej: http://www.okwb.pl/