Propozycje szkoleń, warsztatów, konferencji

 

Konsultanci ds. nauczania religii w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku oraz Doradca Metodyczny w Miejskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego w Białymstoku zapraszają do uczestniczenia w sieci współpracy oraz korzystania z bogatej oferty szkoleniowej. Więcej w zakładce "DORADCY" (u góry strony).

 

Zachęcamy PT. Katechetów do regularnego zapoznawania się z ofertą szkoleniową CEN-u (kliknij i zobacz), MODM-u (kliknij i zobacz).

Odsyłamy także na strony internetowe wydawnictw: JEDNOŚĆ (Kielce), Św. Wojciech (Poznań), Gaudium (Lublin), WAM (Kraków), Wydawnictwo Katechetyczne (Warszawa).

Wiele propozycji szkoleń można znaleźć na stronie NATANA: https://szkolenia.natan.pl/.

Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie: https://www.cfd.sds.pl/.

 

Propozycje szkoleń lub warsztatów, w których chcieliby Państwo uczestniczyć, prosimy zgłaszać do Wydziału Katechetycznego.

Można pisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwonić pod numer telefonu 85 665 24 10 (w godzinach pracy Kurii).

 

ZAPROSZENIA:

 

X Ogólnopolska Konferencja Katechezy Specjalnej.
„Nie przeszkadzajcie im przychodzić do mnie”
17-19 listopada 2023


W dniach 17 – 19 listopada 2023 r. w Domu Rekolekcyjno – Formacyjnym Archidiecezji Warszawskiej ul. Dewajtis 3 w Warszawie.
Wszystkich informacji na ten temat udziela Ks. Marcin Klotz - rejonowy wizytator nauczania religii w Archidiecezji Warszawskiej – 505 836 235.

17.11.2023 piątek

14.30 otwarcie recepcji
18.00 Msza Święta pod przewodnictwem bp. Wojciechem Osialem
19.00 kolacja
20.00 Giełda Pomysłów

18.11.2023 sobota

8.00 śniadanie
9.00 - 10.30 pierwsza sesja wykładowa
s. Radosława Podgórska FSK “Obraz katechety i katechezy w pismach i życiu błogosławionej Matki Elżbiety Czackiej”
dr Aneta Rayzacher- Majewska “Rodzic - katecheta wróg czy przyjaciel?”
10.30 - 11.30 przerwa kawowa, kiermasz książek i pomocy
11.30 - 13.00 druga sesja wykładowa
dr Jacek Kielin “Jak budować relację z każdym….. uczniem?”
ks. dr Marek Szymula “Jakie życie duchowe katechety?”
13.30 obiad
15.00 warsztaty:
Plastyczne - filcowanie, M. Staniak - Pracz
Autoprezentacja - M. Terlikowska
Jak pracować i budować relacje? - dr J. Kielin
Spowiednik Ł. Barszczewski
Spotkanie dla Duszpasterzy - Ks. J Sęczek
17.30 Msza Święta pod przewodnictwem Kazimierza Kardynała Nycza.
kolacja

9.11.2023 niedziela

8.00 śniadanie
9.00 Spotkanie - Bardziej kochani - model całościowego wsparcia osób z niepełnosprawnościami
11.30 Msza Święta
13.00 obiad

Zapisy od 04 do 30 września przez formularz zgłoszeniowy na stronie Archidiecezji Warszawskiej.

Zapraszamy Uczestników do przygotowania plakatu (format a1 lub a2) prezentującego Placówkę/Szkołę, w której Państwo pracujecie. Podczas Konferencji będzie możliwość wzięcia udziału w sesji plakatowej „Tutaj zawsze próbujemy”.

Zapisy na Konferencję rozpoczną się 1 września poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stornie www.archwwa.pl w zakładce „dla katechetów”. Dodatkowe informacje Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub  telefonicznie 601934887.

Koszt udziału w Konferencji to 400 zł (płatne na miejscu gotówką). Jest możliwość otrzymania faktury.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub pod numerem telefonu 601 934 887.

 

______________________________

 

Wydawnictwo Świętego Wojciecha wraz ze Strefą Katechety zaprasza na XXI Ogólnopolskie Sympozjum Katechetyczne, które odbędzie się 11 marca 2023 roku w formie online. Temat przewodni spotkania: Katecheta we współczesnym świecie.

Postępująca globalizacja sprawia, że pewne procesy społeczne, np. tendencje laicyzacyjne, kryzys wartości i tradycji postępują bardzo szybko i stanowią ogromne wyzwanie dla katechetów, których liczba maleje z roku na rok. Jak dzisiaj nauczać religii? Jak nie uciekać od pytań, które stawia młody człowiek? Jak budować autorytet katechety w sytuacji, kiedy ludzie coraz częściej odchodzą od praktykowania wiary?

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Sympozjum, panelu dyskusyjnym oraz webinariach tematycznych i narzędziowych przygotowanych przez zaproszonych specjalistów.

Do pobrania: program sympozjumnotatka informacyjna z linkiem do formularza zgłoszenia (PDF), notatka informacyjna z linkiem do formularza zgłoszenia (WORD).

 

______________________________

 

„Prymat Boga w czasach zarazy” - Sesja formacyjna na nasze czasy. Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, 27-29 stycznia 2023. Prowadzenie: ks. Jerzy Szymik. Szczegóły: kliknij i pobierz.

 

______________________________

 

Serdecznie zapraszamy na ogólnopolską konferencję naukową dla katechetów "Formacja katechetów - szanse i wyzwania" organizowaną przez Portal Katechety i Katedrę Katechetyki Fundamentalnej i Materialnej UKSW. Konferencja odbędzie się w środę 23.11.2022 w godz. 9.00-13.00. Dla uczestników online – udział bezpłatny.

W oficjalnym zaproszeniu czytamy m.in.: I edycja wyjątkowej konferencji dla katechetów. W trakcie jej trwania poruszone zostaną ważne kwestie m.in. dotyczące podleganiu katechetów nie tylko prawu oświatowemu, ale również kościelnemu i co z tego wynika. Jak zmienia formację katechetów nowe Dyrektorium? Za nami już nauka zdalna, ale właśnie ona ujawniła jak bardzo potrzebne są katechecie kompetencje informatyczne i, że trzeba je rozwijać, jak to zrobić? Jak katechetę widzą uczniowie, co nasz wizerunek o nas mówi. Jakie inne umiejętności oprócz merytorycznego przygotowania potrzebne są w codziennej pracy katechecie?

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie: https://www.lp-wip.pl/i-edycja-konferencja-katechetow.

 

__________________________

 

IX Konferencja Katechetów Szkół Specjalnych
„Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie”

Warszawa, 07-09.10.2022 r.

Ks. dr Łukasz Przybylski – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Katechezy Specjalnej

Zapisy na Konferencję rozpoczną się 1 września poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stornie www.archiwawa.pl w zakładce „dla katechetów”. Dodatkowe informacje Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 601934887.

Koszt udziału w Konferencji to 400 zł (płatne na miejscu gotówką). Jest możliwość otrzymania faktury.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 601 934 887.

Miejsce: Dom rekolekcyjny „Dobre Miejsce”, ul. Dewajtis 3, Warszawa Bielany

Program: kliknij i pobierz.

__________________________

 

W nowym roku szkolnym 2022/2023 zapraszamy katechetów do skorzystania z oferty szkoleniowej Centrum Doskonalenia Nauczycieli NATAN.
Oferta ta jest dostępna w naszym nowym serwisie Szkolenia NATAN

Katechetów zapraszamy szczególnie:

  • do udziału w internetowych Targach metodycznych w dniu 24.09.br (sobota)
  • do udziału w stacjonarnych warsztatach Akademia Profesjonalnego Katechety 2022 w dniach 7-9.10.br (piątek – niedziela) w Sulejówku, organizowanych we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji oraz pod patronatem Wydziału ds. Wychowania Katolickiego Archidiecezji Lubelskiej i Wydziału Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej
  • do korzystania z materiałów Rodzina 5.0 (28 filmów i kart pracy) przygotowanych przez Wydział Katechetyczny i Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej (będą dostępne w ostatnim tygodniu września)

 

Szczegółowe informacje na temat tych propozycji – oraz pełną ofertę webinarów i e-kursów – można znaleźć we wspomnianym wyżej serwisie Szkolenia NATAN.

Zapraszamy katechetów także do korzystania z Serwisu Katechetycznego NATAN oraz Biblioteki NATAN, która kilka miesięcy temu została otworzona na nowej platformie internetowej.

__________________________

 

Serdecznie zapraszamy na Webinarium Wydawnictwa WAM:
"Ocenianie kształtujące na religii"
28 września 2022 r. godz. 18.00-19.30
Zapisy:
https://forms.gle/1L1beqdz8rxNdM8z9
Więcej informacji na temat Webinarium:
https://nowe.katechizmy.pl/webinar-28-09-2022-r-ocenianie-ksztaltujace-na-religii/  

__________________________

 

Centrum Formacji Duchowej w Krakowie zaprasza na sesję: „Nasza tożsamość: zrośnięci z Chrystusem”. Poprowadzi ją o. Marko Ivan Rupnik SJ. Kliknij i pobierz. (maj 2022)

Sesje rekolekcyjne w czasie wielkanocnym "Na pustyni ze słowem Bożym". Trzy propozycje z Centrum Formacji Duchowej w Krakowie: kliknij i pobierz. (wiosna 2022)

 

__________________________

 

 

W dniach 26-28 listopada 2021 w Krakowie przy al. Kasztanowej 36 odbędzie się konferencja ku radości kobiet zatytułowana „Przyjmij DAR, którym jesteś”. W programie warsztaty, prelekcje i świadectwa wydobywające piękno kobiecości w jego wielorakich odsłonach. Konferencja jest współtworzona przez zespół sióstr, braci i osób świeckich. S. Małgorzata Lekan OP zaprasza serdecznie do uczestnictwa panie wszystkich powołań i profesji. Szczegóły i rejestracja: https://fundacjadominikanek.pl/konferencja/

 

„Wybrał wolność. Ksiądz Jerzy Popiełuszko bohaterem dla współczesnej młodzieży?”
5–7 listopada 2021 - warsztaty dla nauczycieli historii i religii ze szkół podstawowych i średnich oraz dla edukatorów, przygotowujące do prowadzenia lekcji szkolnych na temat osoby ks. Jerzego Popiełuszki zorganizowane przez Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej.
Szczegóły: kliknij i pobierz.

 

Centrum Doskonalenia Nauczycieli NATAN przygotowało ofertę szkoleń dla katechetów pod zbiorczym tytułem Akademia Profesjonalnego Katechety 2021. W skład tej oferty wchodzą różne typy szkoleń (on line, stacjonarne, e-learningowe) oraz materiały bezpłatnie udostępnione w internecie. Szczegółowe informacje o ofercie są dostępne pod linkiem https://natan.pl/akademia-profesjonalnego-katechety-2021/

W najbliższych dniach ukaże się książka Multimedia w katechezie. Praktyczny przewodnik autorstwa Doroty Ząberg. Z prezentacją książki można zapoznać się pod linkiem https://ksiegarnia.natan.pl/produkt/multimedia-w-katechezie-praktyczny-przewodnik/.

 

Zaproszenie na VIII Konferencję Katechetów Szkół Specjalnych „Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie”. Edycja 2021 „Z głębokości wołam do Ciebie...” - 1-3 października 2021. Szczegóły: kliknij i pobierz