Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  

W piątek 2 października 2015 r. w Kalinówce Kościelnej odbędzie się XI Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II pod hasłem "Wychowywać do pełni człowieczeństwa". Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych, w szczególności szkoły i placówki im. Jana Pawła II oraz szkoły i placówki katolickie. W programie:

godz. 10.00 - uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, w kościele parafialnym pw. św. Anny w Kalinówce;

godz. 11.00 - spotkanie w Zespole Szkół w Kalinówce Kościelnej.

-01.10.2015 - Dekanat Dąbrowa Białostocka: Różanystok, godz. 16.30. Kontakt: ks. Adam Wtulich i siostra Cecylia.
-01.10.2015 - Dekanat Białystok-Starosielce: parafia NMP Królowej Rodzin, godz. 17.00. Kontakt: Barbara Bachurek.
-15.10.2015 - Dekanat Białystok Starosielce: parafia św. Rocha, godz. 18.00. Kontakt: Maria Brańska.
-23.10.2015 - Dekanat Białystok-Nowe Miasto: Tryczówka, godz. 17.00. Kontakt: Zyta Leszczyńska.
-29.10.2015 - Dekanat Białystok-Śródmieście: katedra, godz. 17.00. Kontakt: Monika Wasiluk.
-20.11.2015 - Dekanat Białystok-Białostoczek: parafia Miłosierdzia Bożego, godz. 17.00. Kontakt: Dorota Jurguć.

W dniach 23-25 października 2015 r. Wydział Katechetyczny organizuje rekolekcje dla katechetów w Studzienicznej. Koszt uczestnictwa: 150 zł (lub z własnym śpiworem i ręcznikiem: 130 zł). Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami w domu rekolekcyjnym nad jeziorem. Zapisy w Wydziale Katechetycznym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. 85/6652410, 85/6652409, 85/6652408. Rekolekcje prowadzi ks. Robert Koller.

Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w piątek 9 października 2015. Celem pielgrzymki jest modlitwa o dobre rozeznanie przez młodzież drogi życiowej, zawierzenie Maryi czasu przygotowania się do egzaminu dojrzałości i pozytywne jego zdanie, a także właściwego wyboru studiów. Zgłoszenia grup do 29 września. Szczegóły w załączniku.doc.

W dniach 13-19 września 2015 r. w Kościele w Polsce po raz piąty przeżywamy Tydzień Wychowania, w tym roku pod hasłem „Wychowywać do pełni człowieczeństwa”. Z tej okazji w dniu 17 września o godz. 13.00 odbędzie się konferencja wychowawcza (program do pobrania tutaj.docx), a w dniu Święta św. Stanisława Kostki, tj. 18 września 2015 r. o godz. 12.00, Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki, w białostockiej bazylice katedralnej odprawi uroczystą Mszę Świętą z udziałem dyrekcji szkół, nauczycieli, rodziców i uczniów. Serdecznie zapraszamy. Materiały duszpastersko-katechetyczne zostały przekazane parafiom. Można je również pobrać tutaj.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą konkursów i olimpiad dla naszych uczniów.

Olimpiada Teologii Katolickiej (uwaga! krótki termin eliminacji diecezjalnych): pobierz tutaj.doc.

Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie: zob. tutaj.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej: pobierz tutaj.docx.

Konkurs literacki i plastyczny dla dzieci i młodzieży „Zofia Kossak w służbie Bogu, Kościołowi i Polsce. W 125. rocznicę urodzin”: pobierz tutaj.pdf.

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”: pobierz tutaj.zip.

Ogólnopolski konkurs "Jerzy Popiełuszko - człowiek Prawdy, który zło dobrem zwyciężał": zob. tutaj.

Ogólnopolski konkurs "Mój szkolny kolega z misji": zob. tutaj (zakładka Konkurs).

NOWOŚĆ! Diecezjalny konkurs o świętych i błogosławionych "Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan Bóg wasz": pobierz tutaj.doc.

Konkurs plastyczny „Miłość do bliźniego, szansą na odnalezienie oblicza Bożego miłosierdzia”. Pobierz tutaj.doc.

Konkurs plastyczny „Różaniec lekiem na zło współczesnego świata”. Pobierz tutaj.docx.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczno-Literacki dla dzieci, młodzieży i dorosłych pt.: „Bł. Bolesławo, naśladowczyni Świętej Rodziny, prowadź nas”. Szczegóły do pobrania tutaj.pdf.

Zgodnie z § 13 "Regulaminu nadzoru katechetycznego w zakresie nauczania religii rzymskokatolickiej", Wydział Katechetyczny organizuje rekolekcje. Stosownie do obowiązujących w Archidiecezji "Zasad uczestnictwa katechetów w rekolekcjach", katecheta uczestniczy obowiązkowo w rekolekcjach organizowanych przez Wydział Katechetyczny co roku, a gdy korzysta z formacji jakiegoś ruchu lub stowarzyszenia kościelnego, obowiązkowo raz na 3 lata. Najnowsza oferta rekolekcyjna: tutaj.

Przypominamy, że Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Kurii, tj. od 9.00 do 13.30. Z racji na zgłaszaną przez niektórych katechetów niemożność dotarcia do Wydziału w godzinach przedpołudniowych, jeden dzień w tygodniu Sekretariat pracuje do godz. 16.30. Informujemy, iż od dnia 1 września 2015 r. obowiązują nowe godziny dyżurów Siostry Sekretarki i Archidiecezjalnego Wizytatora Katechetów Świeckich i Zakonnych. Szczegóły w zakładce kontakt

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej zaprasza wszystkich kapłanów oraz katechetów świeckich i zakonnych do udziału w Archidiecezjalnym Dniu Katechetycznym w sobotę 29 sierpnia 2015 r. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. sprawowaną w białostockiej katedrze pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Po Mszy św. obrady w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1A, na temat: „Ku czemu wychowywać w XXI wieku?”. Referaty wygłoszą: Prof. UKSW dr hab. Elżbieta Osewska: „Od zagubienia edukacyjnego do pedagogiki wartości” oraz Ks. prof. dr hab. Józef Stala: „Od idola do świętego. W poszukiwaniu wzorów wychowawczych”. 

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej zaprasza wszystkich katechetów świeckich i zakonnych na Spotkanie Plenarne podsumowujące rok pracy katechetycznej 2014/2015. Spotkanie odbędzie się w dniu 20 czerwca 2015 r. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 10.00. Szczegóły w zakładce Formacja - Zjazdy.

W dniach 12-14 czerwca 2015 r. w Ośrodku Caritas w Supraślu organizowane są rekolekcje dla mężczyzn - "Rekolekcje z mieczem". Chętni katecheci-mężczyźni mogą się zgłaszać do 10 czerwca br. do ks. Jacka Tomkiela, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Szczegóły w załączniku.doc.

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB