Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  
sdm_p2p Katecheta sdm2015
preload image preload image

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą konkursów i olimpiad dla naszych uczniów.

Olimpiada Teologii Katolickiej (uwaga! krótki termin eliminacji diecezjalnych): pobierz tutaj.doc.

Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie: zob. tutaj.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej: pobierz tutaj.docx.

Konkurs literacki i plastyczny dla dzieci i młodzieży „Zofia Kossak w służbie Bogu, Kościołowi i Polsce. W 125. rocznicę urodzin”: pobierz tutaj.pdf.

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”: pobierz tutaj.zip.

Ogólnopolski konkurs "Jerzy Popiełuszko - człowiek Prawdy, który zło dobrem zwyciężał": zob. tutaj.

Ogólnopolski konkurs "Mój szkolny kolega z misji": zob. tutaj (zakładka Konkurs).

NOWOŚĆ! Diecezjalny konkurs o świętych i błogosławionych "Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan Bóg wasz": pobierz tutaj.doc.

Konkurs plastyczny „Miłość do bliźniego, szansą na odnalezienie oblicza Bożego miłosierdzia”. Pobierz tutaj.doc.

Konkurs plastyczny „Różaniec lekiem na zło współczesnego świata”. Pobierz tutaj.docx.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczno-Literacki dla dzieci, młodzieży i dorosłych pt.: „Bł. Bolesławo, naśladowczyni Świętej Rodziny, prowadź nas”. Szczegóły do pobrania tutaj.pdf.

Zgodnie z § 13 "Regulaminu nadzoru katechetycznego w zakresie nauczania religii rzymskokatolickiej", Wydział Katechetyczny organizuje rekolekcje. Stosownie do obowiązujących w Archidiecezji "Zasad uczestnictwa katechetów w rekolekcjach", katecheta uczestniczy obowiązkowo w rekolekcjach organizowanych przez Wydział Katechetyczny co roku, a gdy korzysta z formacji jakiegoś ruchu lub stowarzyszenia kościelnego, obowiązkowo raz na 3 lata. Najnowsza oferta rekolekcyjna: tutaj.

Przypominamy, że Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Kurii, tj. od 9.00 do 13.30. Z racji na zgłaszaną przez niektórych katechetów niemożność dotarcia do Wydziału w godzinach przedpołudniowych, jeden dzień w tygodniu Sekretariat pracuje do godz. 16.30. Informujemy, iż od dnia 1 września 2015 r. obowiązują nowe godziny dyżurów Siostry Sekretarki i Archidiecezjalnego Wizytatora Katechetów Świeckich i Zakonnych. Szczegóły w zakładce kontakt

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej zaprasza wszystkich kapłanów oraz katechetów świeckich i zakonnych do udziału w Archidiecezjalnym Dniu Katechetycznym w sobotę 29 sierpnia 2015 r. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. sprawowaną w białostockiej katedrze pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Po Mszy św. obrady w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1A, na temat: „Ku czemu wychowywać w XXI wieku?”. Referaty wygłoszą: Prof. UKSW dr hab. Elżbieta Osewska: „Od zagubienia edukacyjnego do pedagogiki wartości” oraz Ks. prof. dr hab. Józef Stala: „Od idola do świętego. W poszukiwaniu wzorów wychowawczych”. 

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej zaprasza wszystkich katechetów świeckich i zakonnych na Spotkanie Plenarne podsumowujące rok pracy katechetycznej 2014/2015. Spotkanie odbędzie się w dniu 20 czerwca 2015 r. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 10.00. Szczegóły w zakładce Formacja - Zjazdy.

W dniach 12-14 czerwca 2015 r. w Ośrodku Caritas w Supraślu organizowane są rekolekcje dla mężczyzn - "Rekolekcje z mieczem". Chętni katecheci-mężczyźni mogą się zgłaszać do 10 czerwca br. do ks. Jacka Tomkiela, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Szczegóły w załączniku.doc.

Ks. Adam Wtulich SDB - szkolny wizytator dekanalny Dekanatu Dąbrowa Białostocka i proboszcz parafii pw. Ofiarowania NMP w Różanymstoku zaprasza katechetów do udziału w rekolekcjach w Różanymstoku w dniach 5-6 czerwca 2015 r. Kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

X Liceum Ogólnokształcące zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i uczniów klasy III gimnazjum na Forum Młodych pod hasłem "Życie konsekrowane w świecie coli i smartfonów". Forum odbędzie się w dniu 22 maja 2015 r. w Gimnazjum Zgromadzenia Sióstr Misjonarek świętej Rodziny przy ul. Mickiewicza 34 w Białymstoku w godz. 10.00-13.30. Szczegóły w załączniku.docx.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej Białostockiej, Rzymskokatolicką Parafią Świętej Rodziny i Zespołem Szkół Społecznych STO w Białymstoku zapraszają w dniu 18 maja 2015 r. na X Papieskie Forum Młodych pod hasłem "A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas" (J 1,14). Program uroczystości do pobrania tutaj.docx.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w sesji katechetycznej i spotkaniu z twórcami biblijnej katechezy dorosłych Mess’AJE pod hasłem: „Cztery progi wiary w biblijnej katechezie dorosłych”. Konferencja odbędzie się w ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w dniu 19 maja 2015 r. w godz. 9.00-16.30 w Białymstoku. Program sesji i dane kontaktowe do pobrania tutaj.pdf.

Wykłady ks. prof. dr. hab. Bogumiła Gacka z cyklu „Personalizm a edukacja”:

-12.05.2015: „Na czym polega wychowanie personalistyczne?” - Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku, ul. Ciepła 40. Wykład poranny dla Dyrektorów szkół rozpocznie się o godz. 11.00, zaś wykład popołudniowy dla Nauczycieli o godz. 14.00.

-26.05.2015: „Personalizm chrześcijański św. Jana Pawła II”.

-9.06.2015: „Wpływ osób świętych na kształtowanie się systemu wartości w Europie”.

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB