Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  
sdm_p2p Katecheta sdm2015
preload image preload image

Publiczne Gimnazjum Nr 16 w Białymstoku i Wydział Katechetyczny zapraszają uczniów z klas 5-6 szkoły podstawowej i gimnazjalistów do udziału w wojewódzkim konkursie poetyckim i multimedialnym na temat "Błogosławiony Ksiądz Michał Sopoćko - Przewodnik i Wychowawca". Regulamin do pobrania tutaj.

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zaprasza katechetów oraz nauczycieli szkół katolickich na kolejne już bezpłatne warsztaty. Tym razem tematyka dotyczyć będzie wyznaczania celów. Uczestnicy spotkania poznają metody określania priorytetów, techniki wyznaczania i realizacji celów zarówno osobistych, jak i zawodowych oraz zdobędą umiejętność zarządzania celami krótko i długoterminowymi. Spotkanie odbędzie się w czwartek 19 lutego 2015 r. o godz. 17.00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Białymstoku przy ul. Przygodnej 14 lok. U4. Prowadzi trener rozwoju osobistego Rafał Kondraciuk. Zapisy trwają do 13 lutego na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Fundacja SPE SALVI zaprasza na Festiwal Kolęd pod nazwą KOLĘDA Z GWIAZDĄ, który odbędzie się 17 stycznia 2015 r. w Kinie FORUM w Białymstoku, ul. Legionowa 5. W programie:
· godz. 12.30 – IX Diecezjalny Przegląd kolęd i Pastorałek - prezentacja repertuaru zgłoszonych uczestników;
Do udziału w przeglądzie zaproszeni są soliści, chóry, zespoły oraz schole. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie wypełnionej karty zgłoszenia na adres mailowy podany w regulaminie. Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania tutaj lub na stronie www.koledazgwiazda.archibial.pl.
· godz. 15.00 – koncert Kolęda z Gwiazdą - występ czterech laureatów konkursów kolęd i pastorałek, a następnie zaproszone zespoły z repertuarem kolęd i pastorałek - Boże Echo i New Day. 
Udział publiczności w wydarzeniu jest bezpłatny.

W dniu 10 stycznia 2015 r. o godz. 10.00 w sali kina "TON" w Białymstoku odbędzie się konferencja naukowa (Zjazd kolędowy) dla duszpasterzy i katechetów. Przypominamy, że udział w spotkaniu jest obowiązkowy.

Zachęcamy katechetów do zapoznania się i skorzystania z nowej bezpłatnej oferty warsztatowej Centrum Edukacji Nauczycieli (styczeń-marzec 2015 r.). Szczegóły w załączniku.

Po raz piąty w Białymstoku odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek „Niech kolęda popłynie do nieba, kolędę światu nieść trzeba". Zapraszamy na wspólne kolędowanie katechetów, nauczycieli z uczniami i wszystkich chętnych do białostockiej katedry w piątek 9 stycznia 2015 r. o godz. 12.00.

Już po raz siódmy zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Myśli Jana Pawła II”. W bieżącym roku szkolnym tematem przewodnim konkursu będzie przesłanie Jana Pawła II do Ojczyzny i Rodaków - „Przestań się lękać!”. Olimpiada ma charakter trójstopniowy, kolejne eliminacje konkursowe będą przeprowadzane w terminach:
•I stopień (szkolny) – 11 lutego 2015 r.
•II stopień (wojewódzki) – 7 kwietnia 2015 r.
•III stopień (ogólnopolski) – 19-20 czerwca 2015 r.
Szczegóły w załączniku i na stronie internetowej Olimpiady.

Zespół Iskra Bożego Miłosierdzia zaprasza katechetów do podjęcia modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w przedszkolach i szkołach w pierwsze piątki miesiąca. Szczególną intencją jest zanoszenie próśb o miłość w rodzinach i pokój na świecie. Szczegóły na plakacie i w Liście do Katechetów.

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjum województwa podlaskiego do udziału w IV Podlaskim Konkursie Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Czarnej Białostockiej w dniu 26 stycznia 2015 roku. Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej szkoły.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych odkrywaniem Biblii jako historii wiary na biblijne spotkania katechetyczne dla dorosłych w ramach cyklu katechez Mess'AJE. Najbliższe spotkania:
1. Niedziela 7 grudnia 2014, godz. 19.30 - Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego "Nazaret", ul. Pogodna 63 w Białymstoku.
2. Wtorek 9 grudnia 2014, godz. 18.00 - Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej, ul. Warszawska 50 w Białymstoku.

Zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych do udziału w XIX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Zakres tegorocznej edycji obejmuje Księgę Jonasza, Ewangelię wg św. Łukasza i Dzieje Apostolskie. Szczegóły w załączniku.docx. Do pobrania również plakat.jpg.

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB