Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  
sdm_p2p Katecheta sdm2015
preload image preload image

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z bezpłatnej oferty doradczo-metodycznej doradcy MODM w zakresie nauczania religii rzymskokatolickiej - mgr Urszuli A. Zagan. Szczegóły oferty do pobrania tutaj.doc.

Zapraszamy uczniów z klas IV – VI szkoły podstawowej do udziału w X jubileuszowym wojewódzkim konkursie wiedzy o życiu i nauczaniu Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Szczegóły w załączniku.doc.

Zapraszamy na kolejne biblijne spotkania katechetyczne dla dorosłych Mess'AJE:
1. Wtorek 10 lutego 2015 r., godz. 18.00 - ul. Warszawska 50 (Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku).
2. Czwartek 12 lutego 2015 r., godz. 19.00 - ul. Pogodna 63 (sala Duszpasterstwa Akademickiego "Nazaret" przy parafii NMP Matki Kościoła w Białymstoku).
Temat obu spotkań będzie taki sam. Można wybrać odpowiadający termin. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku organizuje trzydniowe rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej. Rozpoczęcie w piątek 30 stycznia o godz. 16.30; zakończenie w niedzielę 1 lutego o godz. 13.00. Rekolekcje odbędą się w budynku Seminarium przy ul. Warszawskiej 46. Należy zabrać ze sobą Pismo Święte, notatnik, rzeczy osobiste, śpiwór. Szczegółowe informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. (85) 748 20 29, 783 816 937.

Publiczne Gimnazjum Nr 16 w Białymstoku i Wydział Katechetyczny zapraszają uczniów z klas 5-6 szkoły podstawowej i gimnazjalistów do udziału w wojewódzkim konkursie poetyckim i multimedialnym na temat "Błogosławiony Ksiądz Michał Sopoćko - Przewodnik i Wychowawca". Regulamin do pobrania tutaj.

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zaprasza katechetów oraz nauczycieli szkół katolickich na kolejne już bezpłatne warsztaty. Tym razem tematyka dotyczyć będzie wyznaczania celów. Uczestnicy spotkania poznają metody określania priorytetów, techniki wyznaczania i realizacji celów zarówno osobistych, jak i zawodowych oraz zdobędą umiejętność zarządzania celami krótko i długoterminowymi. Spotkanie odbędzie się w czwartek 19 lutego 2015 r. o godz. 17.00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Białymstoku przy ul. Przygodnej 14 lok. U4. Prowadzi trener rozwoju osobistego Rafał Kondraciuk. Zapisy trwają do 13 lutego na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Fundacja SPE SALVI zaprasza na Festiwal Kolęd pod nazwą KOLĘDA Z GWIAZDĄ, który odbędzie się 17 stycznia 2015 r. w Kinie FORUM w Białymstoku, ul. Legionowa 5. W programie:
· godz. 12.30 – IX Diecezjalny Przegląd kolęd i Pastorałek - prezentacja repertuaru zgłoszonych uczestników;
Do udziału w przeglądzie zaproszeni są soliści, chóry, zespoły oraz schole. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie wypełnionej karty zgłoszenia na adres mailowy podany w regulaminie. Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania tutaj lub na stronie www.koledazgwiazda.archibial.pl.
· godz. 15.00 – koncert Kolęda z Gwiazdą - występ czterech laureatów konkursów kolęd i pastorałek, a następnie zaproszone zespoły z repertuarem kolęd i pastorałek - Boże Echo i New Day. 
Udział publiczności w wydarzeniu jest bezpłatny.

W dniu 10 stycznia 2015 r. o godz. 10.00 w sali kina "TON" w Białymstoku odbędzie się konferencja naukowa (Zjazd kolędowy) dla duszpasterzy i katechetów. Przypominamy, że udział w spotkaniu jest obowiązkowy.

Zachęcamy katechetów do zapoznania się i skorzystania z nowej bezpłatnej oferty warsztatowej Centrum Edukacji Nauczycieli (styczeń-marzec 2015 r.). Szczegóły w załączniku.

Po raz piąty w Białymstoku odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek „Niech kolęda popłynie do nieba, kolędę światu nieść trzeba". Zapraszamy na wspólne kolędowanie katechetów, nauczycieli z uczniami i wszystkich chętnych do białostockiej katedry w piątek 9 stycznia 2015 r. o godz. 12.00.

Już po raz siódmy zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Myśli Jana Pawła II”. W bieżącym roku szkolnym tematem przewodnim konkursu będzie przesłanie Jana Pawła II do Ojczyzny i Rodaków - „Przestań się lękać!”. Olimpiada ma charakter trójstopniowy, kolejne eliminacje konkursowe będą przeprowadzane w terminach:
•I stopień (szkolny) – 11 lutego 2015 r.
•II stopień (wojewódzki) – 7 kwietnia 2015 r.
•III stopień (ogólnopolski) – 19-20 czerwca 2015 r.
Szczegóły w załączniku i na stronie internetowej Olimpiady.

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB