Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  
  

Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Białostockiej zaprasza środowisko oświatowe na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w dniach 24–26 lutego 2015 r. o godz. 19.00 w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku. Rekolekcje pt. "Kierujcie się Słowem Życia" poprowadzi ks. dr Zbigniew Skuza – biblista, prorektor WSD w Łomży. W programie: Msza św. z homilią oraz konferencja. Do pobrania: plakat.pdf.

Zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z oferty szkoleniowej ks. Czesława Walentowicza - doradcy metodycznego MODM w zakresie nauczania religii rzymskokatolickiej. Szczegóły w załączniku.pdf.

W Dyrektorium Katechetycznym Kościoła Katolickiego w Polsce czytamy: „katecheza dorosłych uznawana jest w dokumentach katechetycznych Kościoła za problem wielkiej wagi i najznakomitszą formę katechezy” (nr 98). Od października 2014 r. Wydział Katechetyczny prowadzi comiesięczne biblijne katechezy dla dorosłych w oparciu o francuską metodę Mess’AJE, stanowiącą oryginalną formę oddziaływania katechetycznego wobec dorosłych. Katechezy Mess’AJE spotykają się z pozytywnym odbiorem ich dotychczasowych uczestników, w związku z czym pragniemy rozszerzyć naszą ofertę. Od Środy Popielcowej 18 lutego 2015 r. do środy 6 maja 2015 r., w godz. 19.00-20.30, będą się odbywać cotygodniowe biblijne spotkania katechetyczne Mess’AJE dla dorosłych. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną poznać Biblię, odkrywać w niej drogę wiary, jaką kroczył Izrael i pierwotny Kościół, a przez to odkrywać w niej własną historię. Miejscem spotkań będzie Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej im. Bł. Ks. Michała Sopoćki przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjum do udziału w XIV edycji Podlaskiego Konkursu Plastycznego "Pisanki, kraszanki, wyrywanki". Celem głównym konkursu jest pielęgnowanie tradycji wielkanocnych oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych. Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej, klasy I-III gimnazjum. Termin nadsyłania prac: 9 marca 2015 r. Szczegóły w załączonym regulaminie.doc. Do pobrania również: karta informacyjna.doc.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w I Międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Literackim o bł. Bolesławie Lament (1862-1946), trwającym od 9 lutego do 15 kwietnia 2015 r. Do udziału zaproszone są dzieci i młodzież, w czterech grupach wiekowych. W kategorii plastycznej: I grupa - dzieci od 6 do 10 lat; II grupa - dzieci od 11 do 13 lat. W kategorii literackiej: III grupa – młodzież od 14 do 16 lat; IV grupa – młodzież powyżej 17 lat. Materiały do pobrania: regulamin.pdf; plakat.pdf; karta zgłoszenia.pdf; książka.pdf.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z bezpłatnej oferty doradczo-metodycznej doradcy MODM w zakresie nauczania religii rzymskokatolickiej - mgr Urszuli A. Zagan. Szczegóły oferty do pobrania tutaj.doc.

Zapraszamy uczniów z klas IV – VI szkoły podstawowej do udziału w X jubileuszowym wojewódzkim konkursie wiedzy o życiu i nauczaniu Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Szczegóły w załączniku.doc.

Zapraszamy na kolejne biblijne spotkania katechetyczne dla dorosłych Mess'AJE:
1. Wtorek 10 lutego 2015 r., godz. 18.00 - ul. Warszawska 50 (Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku).
2. Czwartek 12 lutego 2015 r., godz. 19.00 - ul. Pogodna 63 (sala Duszpasterstwa Akademickiego "Nazaret" przy parafii NMP Matki Kościoła w Białymstoku).
Temat obu spotkań będzie taki sam. Można wybrać odpowiadający termin. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku organizuje trzydniowe rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej. Rozpoczęcie w piątek 30 stycznia o godz. 16.30; zakończenie w niedzielę 1 lutego o godz. 13.00. Rekolekcje odbędą się w budynku Seminarium przy ul. Warszawskiej 46. Należy zabrać ze sobą Pismo Święte, notatnik, rzeczy osobiste, śpiwór. Szczegółowe informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. (85) 748 20 29, 783 816 937.

Publiczne Gimnazjum Nr 16 w Białymstoku i Wydział Katechetyczny zapraszają uczniów z klas 5-6 szkoły podstawowej i gimnazjalistów do udziału w wojewódzkim konkursie poetyckim i multimedialnym na temat "Błogosławiony Ksiądz Michał Sopoćko - Przewodnik i Wychowawca". Regulamin do pobrania tutaj.

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zaprasza katechetów oraz nauczycieli szkół katolickich na kolejne już bezpłatne warsztaty. Tym razem tematyka dotyczyć będzie wyznaczania celów. Uczestnicy spotkania poznają metody określania priorytetów, techniki wyznaczania i realizacji celów zarówno osobistych, jak i zawodowych oraz zdobędą umiejętność zarządzania celami krótko i długoterminowymi. Spotkanie odbędzie się w czwartek 19 lutego 2015 r. o godz. 17.00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Białymstoku przy ul. Przygodnej 14 lok. U4. Prowadzi trener rozwoju osobistego Rafał Kondraciuk. Zapisy trwają do 13 lutego na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Szukaj na stronie

Strony

Szkolnictwo Katolickie

Modlitwa w drodze

 

OKWB