Film „Prorok” w Kinie TON

Zapraszamy katechetów z uczniami szkół średnich na pokazy filmu "Prorok" w Kinie TON w Białymstoku:

  • 28 listopada 2022 (poniedziałek), godz. 12:00.
  • 29 listopada 2022 (wtorek), godz. 12:00.

Cena biletu: 20 zł.
Czas trwania: 126 min.
Od lat 13.

Opłata wstępu opiekunów grup zostanie uregulowana przez Fundację w Dobrym Tonie. Kontakt telefoniczny w sprawie rezerwacji miejsc: 660 615 223.

Zob.: https://wdobrymtonie.org/pokazy-filmu-prorok-w-kinie-ton/ oraz http://www.kondrat-media.pl/produkt/prorok/.

Do filmu "Prorok" zostały przygotowane konspekty autorstwa dr Anety Rajzacher-Majewskiej. Zapraszamy do pobierania ze strony "Natana": http://katechezanatana.pl/konspekty-do-filmu-prorok/.

Dzień skupienia dla młodzieży męskiej

Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską na dzień skupienia wokół biblijnej historii króla Dawida. Wydarzenie odbędzie się 20 listopada 2022 roku (niedziela) o godz. 9.30 w gmachu AWSD przy ul. Warszawskiej 46. Więcej informacji na stronie internetowej seminarium: www.awsd.bialystok.pl oraz na Facebooku.

Film o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim

Prapremiera filmu o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim pt. "Prorok" w reż. Michała Kondrata odbędzie się dnia 5 listopada 2022 w kinie Helios (Galeria Biała) o godz. 19:30. Swój udział w prapremierze zapowiedział reżyser filmu Pan Michał Kondrat wraz z aktorami. Bilety na to wydarzenie są do nabycia w kasach lub przez internet. Zapraszamy serdecznie.

Tydzień Misyjny 2022

Już wkrótce, 23 października 2022, będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny (Niedziela Misyjna), który rozpocznie Tydzień Misyjny. Jest to czas modlitwy i odnowy ducha misyjnego w wymiarze osobistym i wspólnotowym - w rodzinach, parafiach, szkołach, zgromadzeniach.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Misyjnego są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: "Będziecie moimi świadkami". Odnoszą się one do każdego chrześcijanina, który będąc uczniem Chrystusa jest jednocześnie Jego misjonarzem.

Zachęcamy do korzystania z materiałów przygotowanych z tej okazji.

Przypominamy także o możliwości wsparcia dzieł misyjnych poprzez zakup książki dr Elżbiety Młyńskiej pt. "Wafwako AFRYKO! Szlakiem misji franciszkańskich w Kongu". Kliknij i zobacz.

Dzień Edukacji Narodowej 2022

 

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej i Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Białostockiej zapraszają na wspólną modlitwę z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystej Mszy świętej w intencji Nauczycieli Archidiecezji Białostockiej, celebrowanej w niedzielę 16 października 2022 o godz. 15.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko.

Po Mszy świętej Archidiecezjalny Duszpasterz Nauczycieli zaprasza na spotkanie okolicznościowe z okazji nowego roku formacyjnego 2022/2023.

Więcej informacji na temat działalności Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Białostockiej na stronie internetowej: www.nauczyciele.archibial.pl.