Zaproszenie Przedszkola Sióstr Misjonarek z ul. Zielnej

Kliknij i powiększ

Konferencje "Ku trzeźwości Narodu - wezwani do działania"

Krucjata Wyzwolenia Człowieka organizuje w naszej archidiecezji lokalne konferencje pt. "Ku trzeźwości Narodu - wezwani do działania".

Pierwsze z tych spotkań odbędzie się w Auli Magna Pałacu Branickich w sobotę 18 lutego 2023, zaś drugie - w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej w Białymstoku w czwartek 23 lutego 2023.

Tematyka wykładów dotyczy Narodowego Programu Trzeźwości - m.in. roli rodziny, samorządu i państwa w kształtowaniu trzeźwego społeczeństwa. Zapraszamy przedstawicieli wspólnot i ruchów katolickich, a także samorządowców, katechetów, duszpasterzy, rodziców, wychowawców i wszystkich, którym leży na sercu troska o trzeźwość w naszej Ojczyźnie.

Początek obydwu konferencji - o godz. 9.00. Ze względów organizacyjnych jest prośba o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa. Szczegółowy program i kontakt do rejestracji są dostępne na plakatach oraz na stronie: https://www.facebook.com/ddw.bialystok/.

Szczegółowy program oraz pozostałe informacje na temat obu konferencji - na plakatach do pobrania: plakat 18.02.2023; plakat 23.02.2023.

XXVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza do udziału w 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Troską organizatora jest to, by spotkanie z Pismem Świętym przy okazji konkursu nie ograniczało się do zdobycia wiedzy i atrakcyjnych nagród. Słowo, które jest „żywe i skuteczne” (por. Hbr 4,12) wypełnia się w tych, którzy je przyjmują z wiarą.

Zapraszając do współpracy zwracamy się do Katechetów z prośbą o zachęcenie uczniów do udziału w tegorocznych zmaganiach i przeprowadzenia I etapu konkursu w szkole (na podstawie materiałów dostarczonych przez organizatora). Tekstem źródłowym konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (Edycja Świętego Pawła, 2011). Zakres merytoryczny obecnej edycji obejmuje: Księgę Powtórzonego Prawa oraz List do Hebrajczyków wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami oraz słownikiem (materiały do pobrania w formacie PDF po zarejestrowaniu szkoły). Rejestracja szkół do 24 lutego 2023.

Do pobrania: słowo do Katechetów (docx), broszura (pdf), plakat (jpg), informacje o konkursie (docx). Zob. także: spot promocyjny na YouTube. Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej: http://okwb.pl/.

Trwają konferencje na temat liturgii Mszy Świętej

Informacje na plakacie. Kliknij i powiększ. Zapraszamy!

Kurs Wychowanie do wartości dla liceów i techników

 

Instytut Papieża Jana Pawła II rozpoczyna rekrutację na e-learningowy bezpłatny Kurs Wychowanie do wartości dla liceów i techników. Poziom 1-4, który odbędzie się w terminie od 24 lutego do 30 czerwca 2023.

Do udziału zapraszamy rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów ze szkół średnich oraz specjalistów szkolnych, którzy zajmują się w swoich szkołach planowaniem działań z zakresu wychowania i profilaktyki.

Poniżej zaproszenie i szczegółowy program Kursu. Zgłoszenia na Kurs będą przyjmowane pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

ZAPROSZENIE: kliknij i pobierz.

PROGRAM: kliknij i pobierz.