Ciekawe warsztaty w Centrum Edukacji Nauczycieli

Konsultant ds. nauczania religii w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku zaprasza zainteresowanych katechetów do udziału w bezpłatnych warsztatach pt. "Przez działanie do serca, czyli papieroplastyka dla katechetów" w dniu (do wyboru): 28.02.2020 (piątek) w godz. 15.30-19.00 lub 29.02.2020 (sobota) w godz. 9.00-12.30. Szczegółowe informacje: kliknij i pobierz.

Inne propozycje (oferta szkoleniowa na drugi semestr): kliknij i pobierz.

W obronie lekcji religii

W ostatnim numerze tygodnika "Do Rzeczy" pojawiła się odpowiedź Anety Rayzacher-Majewskiej na tekst Rafała Ziemkiewicza "Habemus klapam" wyraźnie obniżający wartość pracy wielu polskich katechetów.

Zapraszamy do lektury. Oba teksty: kliknij i zobacz.

Aneta Rayzacher-Majewska jest wykładowcą katechetyki na UKSW w Warszawie, konsultorem Komisji Wychowania Katolickiego KEP, katechetką.

Komunikat Komisji Wychowania Katolickiego KEP

W dniu 28 stycznia 2020 obradowała Komisja Wychowania Katolickiego KEP. Podczas posiedzenia poruszono aktualne problemy związane z nauczaniem religii w przedszkolach i szkołach.
W wydanym komunikacie Komisja przypomina m.in., że dzieci i młodzież uczęszczający do placówek oświatowych, w których odbywa się nauczanie religii, zobowiązani są w sumieniu uczestniczyć w tych zajęciach. Odnośnie do przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, sakramentu pokuty oraz bierzmowania Komisja przypomina, że odbywa się ono zarówno podczas systematycznej katechezy parafialnej, jak i na lekcjach religii w szkole. Pełny tekst komunikatu: kliknij i zobacz.

Drama – jak się do niej przygotować i jak zastosować...?

Konsultant ds. nauczania religii w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku zaprasza zainteresowanych katechetów do udziału w bezpłatnych warsztatach pt. Drama – jak się do niej przygotować i jak zastosować na lekcjach religii w dniu (do wyboru): 31.01.2020 (piątek) w godz. 12.00 - 15.00, 01.02.2020 (sobota) w godz. 9.00 - 12.00.

Szczegóły: kliknij i pobierz.

„Betlejem – Mędrcy ze Wschodu (ikonografia i katecheza)”

W dniach 18-25 stycznia 2020 obchodzony będzie Tydzień Ekumeniczny. W ramach Tygodnia w dniu 22 stycznia 2020 (środa) o godz. 17.00 w Centrum Pastoralno-Katechetycznym im. bł. Michała Sopoćki przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku organizujemy spotkanie na temat „Betlejem – Mędrcy ze Wschodu (ikonografia i katecheza)”.

Prelegent: Jan Grigoruk, ikonograf.

Zmarła Katechetka Bożena Sobolewska

Dnia 7 stycznia 2020 odeszła od nas w wieku 65 lat Katechetka Bożena Sobolewska. Wystawienie nastąpi dnia 8 stycznia 2020 w godz. 17.00-19.00 w Domu Pogrzebowym Gąsowski przy ul. Sybiraków 2 w Białymstoku. Wyprowadzenie ciała odbędzie się dnia 9 stycznia 2020 o godz. 9.45. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku dnia 9 stycznia 2020 o godz. 10.00, po czym nastąpi pochowanie ciała na cmentarzu farnym. 

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie. A światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Rekolekcje benedyktyńskie „Ład i pokój”

W dniach 7-9 lutego 2020 Wydział Katechetyczny organizuje rekolekcje katechetyczne pod hasłem „Ład i pokój”. Poprowadzi je o. Włodzimierz Zatorski, benedyktyn z Tyńca. Rekolekcje odbędą się w Parafii NMP Królowej Rodzin w Białymstoku, ul. NMP Królowej Rodzin 6. Zapisy w Wydziale Katechetycznym. Szczegółowy program: kliknij i pobierz. Plakat: kliknij i pobierz.

Zjazd Kolędowy - 4 stycznia 2020

W imieniu Księdza Arcybiskupa Metropolity zapraszamy PT. Katechetów na Zjazd Kolędowy, który odbędzie się 4 stycznia 2020 o godz. 10.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej. Zjazd poświęcony będzie tematyce związanej z aktualnym rokiem duszpasterskim, a więc z Tajemnicą Eucharystii.

W Programie Zjazdu: wykład Abpa Wiktora Skworca, Metropolity Katowickiego i Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP: Aktualność sakramentu Eucharystii w duszpasterstwie, dyskusja, ogłoszenia i komunikaty.