Druga niedziela Wielkiego Postu „Ad Gentes” 28.02.2021

Druga niedziela Wielkiego Postu w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którzy w krajach misyjnych głoszą Ewangelię i dają świadectwo Bogu poprzez dzieła miłości bliźniego.

W komunikacie bp. Jerzego Mazura SVD na Niedzielę Ad Gentes czytamy: W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”. Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że głównym sprawcą misji jest Duch Święty. Misjonarze i ci, którzy jednoczą się z nimi w dziele misyjnym, są Jego współpracownikami. Duch Święty wzbudza w Kościele powołania misyjnePełna treść komunikatu: kliknij i zobacz.

Misyjne materiały liturgiczne na Wielki Post, Okres Wielkanocny i Biały Tydzień Papieskich Dzieł misyjnych: kliknij i pobierz.

„Pasja według św. Jana”. Biblijna katecheza dorosłych online

W poniedziałki Wielkiego Postu (od 22 lutego do 29 marca 2021) o godz. 19.00 zapraszamy na cykl katechez online „Pasja według św. Jana” - pogłębioną refleksję nad Ewangelią Męki Pańskiej. Katechezy prowadzone będą na platformie Zoom. Plakat: kliknij i pobierz. Dane potrzebne do zalogowania się zostaną przekazane osobom zainteresowanym. Zob. www.messaje.pl.

Zaproszenie do Przedszkola Sióstr Szarytek

Niepubliczne Przedszkole Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo (szarytek) Dom św. Marcina (Białystok, Rynek Kościuszki 5) informuje, iż rozpoczęło rekrutację do przedszkola.

Wszyscy chętni zaproszeni są do kontaktu telefonicznego: 85 740 66 51 i na stronę internetową: www.przedszkole-szarytki.pl.

 

„Kwadranse biblijne dla dorosłych”

Czas pandemii - jak się okazuje - nie jest czasem straconym. Skłania nas do refleksji nad tym, co robić, aby wzmocnić osłabione przez pandemię relacje społeczne; jak pomóc ludziom odnaleźć wiarę, pokój i nadzieję. Odpowiedzią niech będą „Kwadranse biblijne dla dorosłych” proponowane przez Stowarzyszenie Mess'AJE Polska

W każdą środę o 22.00 jesteśmy zaproszeni, by przez moment zatrzymać się i spojrzeć na naszą codzienność w świetle Pasji wg św. Jana. „Kogo szukacie?” (J18,4); „Ja jestem” (J18,5); „Nie jestem” (J18,17); „Cóż to jest prawda?” (J18,38); „Oto Człowiek” (J19,5); „Oto Matka Twoja” (J19,27); „…był ogród” (J19,41) to fragmenty zaczerpnięte z Ewangelii o Męce i śmierci Jezusa, które wyznaczą przestrzeń do refleksji nad tym, czym żyje człowiek XXI wieku.

Pierwszy odcinek z dnia 17 lutego 2021 - „Kogo szukacie?” (J18,4) - kliknij i zobacz.

Szkolne rekolekcje wielkopostne 2021

W związku z rozpoczynającym się w Środę Popielcową 17 lutego okresem Wielkiego Postu, w którym organizowane są zazwyczaj szkolne rekolekcje wielkopostne, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej wydał komunikat, w którym - biorąc pod uwagę stan epidemii i obowiązujące przepisy - proponuje możliwe w tym zakresie rozwiązania.

Ufamy, że dzięki Bożej łasce, zaangażowaniu rodziców i staraniom wszystkich wychowawców, dzieci i młodzież naszej Archidiecezji zostaną dobrze przygotowane na spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem.

Treść komunikatu: kliknij i pobierz.

Informacja na temat rekolekcji wielkopostnych w TVP3: kliknij i pobierz.

Posiedzenie Komisji Wychowania Katolickiego KEP

Dnia 10 lutego 2021 w Łowiczu odbyło się posiedzenie Komisji Wychowania Katolickiego KEP. Było to pierwsze spotkanie pod przewodnictwem Biskupa Wojciecha Osiala. Podczas posiedzenia bp Grzegorz Suchodolski został wybrany na wiceprzewodniczącego, a ks. dr Tomasz Kopiczko na sekretarza Komisji.

Uczestnicy podjęli dyskusję nad sytuacją katechezy w Polsce. Zastanawiano się nad sposobem prowadzenia zajęć z religii w szkole oraz katechezy parafialnej w sytuacji, gdy w okresie pandemii kontakt z wiernych z parafią jest ograniczony.

W kontekście nadchodzącego okresu Wielkiego Postu, w którym organizowane są szkolne rekolekcje, z zadowoleniem przyjęto propozycję Redakcji Programów Katolickich TVP - telewizyjne rekolekcje wielkopostne (22-24 marca, TVP3). 

Szczegóły: kliknij i zobacz.

Zaproszenie Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia

Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia ogłasza nabór na rok szkolny 2021/2022 do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego

Dyrekcja zaprasza do odwiedzenia Szkoły w dogodnym czasie (również w soboty 27 lutego i 20 marca 2021 roku) po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się przez sekretariat, tel. 85 74 35 720. 

Plakat: kliknij i pobierz. Więcej informacji na stronie internetowej Szkoły.

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ WSZYSTKICH KATOLICKICH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI. ICH DANE, W TYM ODNOŚNIKI DO STRON INTERNETOWYCH, MOŻNA ZNALEŹĆ NA NASZEJ STRONIE W ZAKŁADCE "SZKOLNICTWO KATOLICKIE".

Zaproszenie Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Franciszka Blachnickiego

Zespół Szkół Katolickich im. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku przy ul. Transportowej 2 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Przedszkola.

Szkoła zaprasza na Dni Otwarte od 8 do 12 lutego 2021 w godz. 16.00-18.00. Ze względu na stan epidemii obowiązują zapisy telefoniczne na konkretny dzień i godzinę. Więcej informacji na stronie internetowej oraz w sekretariacie pod numerem tel. 85 67 47 677.

Z okazji 100-lecia urodzin Patrona, Szkoła zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim "Służę, więc jestem" pt. "100 portretów ks. Franciszka Blachnickiego na 100-lecie urodzin". Szczegółowe informacje w zakładce "konkursy" - kliknij i zobacz.