Kurs doskonalący "Patrzeć w tę samą stronę..."

Zachęcamy Katechetów do skorzystania z bezpłatnego kursu doskonalącego „Patrzeć w tę samą stronę..., czyli co katecheta wiedzieć powinien o rozwoju dzieci i młodzieży, aby tak właśnie było.” Kurs będzie się odbywał w formie trzech 4-godzinnych spotkań. Planowane są następujące terminy: pierwsze spotkanie 12.10.2020 (poniedziałek), drugie 9.11.2020 (poniedziałek), trzecie 14.12.2020 (poniedziałek). Wszystkie spotkania stanowią integralną część kursu i będą się odbywały stacjonarnie w budynku CEN (sala 214) w godz. 16.00-19.00. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie głównej CEN w zakładce „Oferta szkoleniowa” lub pod linkiem. Kliknij i zobacz.

Misyjne materiały formacyjne

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci pomaga najmłodszym w poznawaniu Chrystusa i kontynuowaniu Jego misji w świecie. „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem” to cykl dziesięciu scenariuszy spotkań z dziećmi na każdy miesiąc roku szkolnego. Animatorzy, katecheci i duszpasterze znajdą w nich m.in. propozycje modlitw, misyjnych rozważań, aktywizacji i zabaw „z duchowymi” treściami oraz trzyminutowe filmy z udziałem „ekspertów”. Kliknij i pobierz.

Materiały na Tydzień Misyjny (18-24 października 2020): kliknij i pobierz.

Kolędnicy misyjni 2020/2021: kliknij i pobierz.

Zaproszenie na warsztaty o modlitwie różańcowej

Konsultant ds. nauczania religii rzymskokatolickiej w CEN zaprasza zainteresowanych katechetów przedszkoli i szkół podstawowych do udziału w warsztatach "O modlitwie różańcowej w przedszkolu i szkole podstawowej". Warsztaty są bezpłatne. Odbędą się w terminach (do wyboru): 29.09.2020 (wtorek) w godz. 16.00-19.00 (sala 101, budynek CEN), 3.10.2020 (sobota) w godz. 9.00-12.00 (sala 214, budynek CEN), 9.10.2020 (piątek) w godz. 16.00-19.00 (budynek CEN) oraz w wersji online 6.10.2020 (wtorek) w godz. 15.30-18.30. Zapisy są możliwe przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie głównej CEN w zakładce „Oferta szkoleniowa” lub pod linkiem w załączniku - kliknij i pobierz.

VII Ogólnopolska Konferencja Katechetów Specjalnych

W dniach 23 – 25 października 2020 w Domu Rekolekcyjnym Dobre Miejsce przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie organizowana jest VII Ogólnopolska Konferencja Katechetów Specjalnych „Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie”. Temat tegorocznej konferencji brzmi: „Prawo do Boga”. Zgłaszać się można wypełniając formularz znajdujący się na stronie internetowej archidiecezji warszawskiej.

Szczegółowe informacje: kliknij i pobierz.

Plakat: kliknij i pobierz.

Warsztaty psychologiczne dla pracujących z młodzieżą

Zapraszamy na warsztaty psychologiczne skierowane do osób pracujących z młodzieżą. Propozycja jest adresowana do księży, sióstr zakonnych, katechetów oraz wszystkich zainteresowanych.

Proponowane są trzy spotkania, zatytułowane: KONTAKT, PROFILAKTYKA, INTERWENCJA. Zaproszenie dotyczy wszystkich trzech spotkań, przy czym możliwy jest udział tylko w wybranym spotkaniu tematycznym.

Terminy: 5-7 października 2020, 23-25 listopada 2020, 25-27 stycznia 2021.

Szczegóły: kliknij i pobierz.

X Tydzień Wychowania

W dniach 13-19 września 2020 obchodzimy w Polsce X Tydzień Wychowania pod hasłem "Budujmy więzi". Zwyczajem lat ubiegłych zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji dzieła wychowania katolickiego dzieci i młodzieży w naszych szkołach, przedszkolach i placówkach wychowawczych. Msza święta w tej intencji zostanie odprawiona w środę 16 września 2020 o godz. 9.30 w białostockiej bazylice archikatedralnej.

Relacja na stronie Archidiecezji. Kliknij i zobacz.

Z racji na stan pandemii oraz obowiązujące zalecenia sanitarno-epidemiologiczne zamiast organizowanej co roku konferencji zachęcamy do skorzystania w szkołach i parafiach z materiałów przygotowanych na X Tydzień Wychowania: z Listu Pasterskiego Episkopatu Polski oraz obszernych materiałów do katechez i liturgii dostępnych na stronie www.tydzienwychowania.pl

Msza święta na rozpoczęcie roku 2020/2021

Zapraszamy na Mszę świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego, którą odprawi Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki w środę 2 września 2020 roku o godz. 9.30 w Bazylice pw. św. Rocha w Białymstoku.

Relacja z Mszy świętej - na stronie Archidiecezji. Kliknij i zobacz.

Gratulujemy Pani Wizytator Barbarze Bachurek wyróżnienia "Zwiastun radosnej nowiny". Kliknij i zobacz.

Archidiecezjalny Dzień Katechetyczny 2020 online

Z racji na stan pandemii oraz obowiązujące zalecenia sanitarno-epidemiologiczne tegoroczny Archidiecezjalny Dzień Katechetyczny odbył się w internecie. Materiał pozostaje dostępny na kanale YouTube ArchiBial MEDIA. Zapraszamy do oglądania: 
LINK: https://www.youtube.com/watch?v=fdcVEGoHZyc&feature=youtu.be 

Temat ADK: „Towarzyszenie osobom niepełnosprawnym na drodze wiary w rodzinie, parafii i szkole”.

Prelegenci: Jolanta Broda - „Uczeń niepełnosprawny w systemie edukacji”; ks. Jerzy Sęczek - „Wychowanie religijne osób z niepełnosprawnościami”; ks. Paweł Zalewski - „Przygotowanie osób niepełnosprawnych do sakramentów pojednania i pokuty, Komunii Świętej, bierzmowania”.