Prezentacja nowych podręczników

Prezentacja podręczników do programów nauczania religii opartych na nowej Podstawie programowej

Wydawnictwo JEDNOŚĆ: kliknij i pobierz. Wykaz: kliknij i pobierz.

Wydawnictwo Świętego Wojciecha: kliknij i pobierz. Film: kliknij i zobacz. Wykaz: kliknij i pobierz.

Wydawnictwo Gaudium: kliknij i pobierz. Wykaz: kliknij i pobierz.

Przypomnienie: W związku z ponawianymi zapytaniami o nowe podręczniki przypominamy Uchwałę Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 19 września 2018 roku w sprawie obowiązywania „Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” i programów nauczania religii oraz oceny podręczników wraz ze zmianami wprowadzonymi w dniu 5 grudnia 2018 roku — tekst jednolity. Kliknij i zobacz.

Najbliższe zjazdy katechetyczne

Drodzy Katecheci,

informujemy, iż w związku z trwającym stanem epidemii zaplanowane na 20 czerwca 2020 roku Spotkanie Plenarne Katechetów Świeckich i Zakonnych zostało odwołane.

Ufamy, że sytuacja ulegnie poprawie i że będziemy mogli się spotkać na dorocznym Archidiecezjalnym Dniu Katechetycznym w sobotę 29 sierpnia 2020 roku. Prosimy o zarezerwowanie tego terminu.

Program Archidiecezjalnego Dnia Katechetycznego zostanie podany w sierpniu.

Ks. prof. Ryszard Czekalski nowym rektorem UKSW

Kolegium elektorów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie wybrało nowego rektora uczelni na kadencję 2020-2024. Został nim ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, dotychczasowy prorektor ds. nauki i współpracy narodowej.

Rektor-elekt jest autorem wielu publikacji, głównie z zakresu katechetyki, m.in. monografii "Katecheza komunikacją wiary. Studium z katechetyki fundamentalnej", Płock 2006. Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego od 2007 roku kieruje Katedrą Katechetyki Materialnej.

Więcej: kliknij i czytaj.

Zarządzenie Arcybiskupa Metropolity z dnia 28 maja 2020

W związku ze zmianą sytuacji epidemicznej w kraju i nowymi decyzjami organów państwowych w zakresie obowiązujących obostrzeń i ograniczeń, Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki, wydał nowe rozporządzenia, którymi należy się kierować w życiu parafialnym.

Ksiądz Arcybiskup dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w walkę z koronawirusem i obejmuje ich modlitwą wdzięczności. Modlitwą otacza również wszystkich chorych, a zmarłych poleca Miłosierdziu Bożemu. 

Pełny tekst na stronie internetowej naszej Archidiecezji: kliknij i zobacz.

Warsztaty "Co nowego w katechezie?"

Konsultant ds. nauczania religii zaprasza zainteresowanych katechetów przedszkoli i szkół podstawowych do udziału w ostatnich w tym roku szkolnym warsztatach pod nazwą „Co nowego w katechezie… - rozważania wokół Podstawy Programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce z dnia 8 czerwca 2018 roku.”

Warsztaty odbędą się 3 czerwca 2020 (środa) o godz. 15.00 (online). Zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie głównej CEN.

Szczegóły w zaproszeniu: kliknij i pobierz.

Skarbiec Talentów

Komisja Wychowania Katolickiego KEP rekomenduje inicjatywę Akademii Młodzieżowej Archidiecezji Lubelskiej - „Skarbiec Talentów”. Akademia Młodzieżowa, wspólnota działająca przy sześciu parafiach Archidiecezji Lubelskiej, przygotowała akcję ewangelizacyjną dla młodzieży. Akcja ma charakter konkursu i jest adresowana do młodzieży z całej Polski w wieku 13-19 lat.

Celem konkursu jest pomoc uczestnikom w odpowiedzeniu na ewangeliczne wezwanie Pana Jezusa „gromadźcie sobie skarby w niebie”, bo takie właśnie jest zadanie wszystkich, którzy wezmą udział w tym przedsięwzięciu. Konkurs „Skarbiec Talentów” daje młodzieży możliwość odkrywania i rozwijania talentów, które zostały każdemu dane przez Boga.

Adres strony internetowej, na której znajdują się wszystkie szczegóły Konkursu „Skarbiec Talentów”:

www.skarbiectalentow.pl

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II - Papieskie Forum Młodych

Papieskie Forum Młodych świętuje 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. W tym roku organizatorzy zapraszają na stronę na Facebooku (kliknij i zobacz).

XV Papieskie Forum Młodych na kanale YouTube (kliknij i oglądaj).

Gośćmi spotkania są m.in. abp Tadeusz Wojda, kard. Stanisław Dziwisz, ks. Tomasz Kozłowski, Papa Grupa. W urodzinowym prezencie wykonawcy śpiewają nagrywany w domowych studiach hymn PFM: "Ojcze Święty powiedziałeś do nas: 'Wy jesteście nadzieją Kościoła, wy jesteście nadzieją świata, wy jesteście moją nadzieją…".

Dziękujemy koordynatorowi PFM Pani Wizytator Barbarze Bachurek ze współpracownikami, współorganizatorom i wszystkim, którzy włączyli się w realizację dzieła, za włożony trud i serce. Św. Janie Pawle II, módl się za nami!

 

Nowe zarządzenie Arcybiskupa Metropolity

Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki, wydał kolejne zarządzenie, którym należy się kierować w organizowaniu życia parafialnego w czasie trwania stanu epidemii.

We wstępie nowego dokumentu czytamy:

"Kolejne znoszenie przez organy państwowe ograniczeń epidemiologicznych pozwalają patrzeć z większą nadzieją na szybszą normalizację życia religijnego w naszych parafiach. Dziękujemy za to Panu Bogu, ale też i nie ustajemy w modlitwie, aby pandemia koronawirusa ustąpiła całkowicie. W związku z powyższym przesyłam nowe rozporządzenia, którymi należy się kierować w organizowaniu życia parafialnego".

Pełny tekst na stronie internetowej Archidiecezji: kliknij i zobacz